Ревега Олександр Васильович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ревега Олександр Васильович
Народився 22 серпня 1966(1966-08-22) (57 років)
Городківка, Крижопільський район, Вінницька область, Українська РСР, СРСР
Країна  Україна
Діяльність політик
Alma mater Національний університет харчових технологій
Членство Верховна Рада України VIII скликання
Посада народний депутат України
Партія Європейська Солідарність[1]

Ревега Олександр Васильович (22 липня 1966(19660722)) — народний депутат України.

Біографія[ред. | ред. код]

Ревега Олександр Васильович народився 22 серпня 1966 року в селі Городківка Крижопільського району Вінницької області в сім’ї сільських робітників. Батько, Василь Якович – помер, мати, Параска Антонівна – нині пенсіонерка. В родині крім Олександра зросли ще брат Анатолій та сестра Олена.

Олександр навчається в середній школі №2 села Городківка, по закінченні якої у 1983 році вступає до Вінницького залізничного технікуму. Через рік призваний до лав Збройних Сил СРСР, з 1984 по 1986 рік проходить строкову військову службу. По звільненні з армії протягом 1986-1987 рр. працює слюсарем по обслуговуванню обладнання ТЕЦ новозбудованого 40-го Вінницького цукрового заводу.

У 1987 році вступає до Київського технологічного інституту харчової промисловості, який закінчує у 1992 році. Отримавши вищу освіту у 1992-1999 рр. працює інженером-механіком по обладнанню на бердичівському підприємстві "Агромашсервіскомплект" ("АМАСКО"). З 1995 року – приватний підприємець. Розпочинав як усі, з торгівлі продуктами харчування: їздив до сусідньої Польщі, де, власне і познайомився зі своїм майбутнім"фірмовим" продуктом – копченою рибою. Однак скоро зрозумів, що може власноруч виготовляти такий самий продукт. З 2005 по 2007 роки Олександр Ревега засновує та очолює ТОВ "Ревега", яке займається рибопереробкою та торгівлею рибопродуктами. Обраний вид діяльності успішно розвивається – 4 червня 2010 року в Бердичеві по вулиці Короленка відкривається новий рибопереробний завод, продукція якого з успіхом продається як в Бердичеві, так і в багатьох районах Житомирської області. Рибопереробний цех відкривається і в селищі Гришківці Бердичівського району.

Бізнесовий успіх дозволяє Олександру Ревезі поступово розширювати сферу своєї діяльності: з 2007 року він стає головою Спостережної ради ВАТ "Бердичівське АТП-11837", ТДВ "Шляхове будівельне управління № 35". У 2009 році на кошти підприємства по вулиці Ковпака будується станція технічного огляду автомобілів, по вулиці Леніна (нині вулиця Житомирська) відкривається кафе "Амстердам". З 2010 року Олександр Ревега – генеральний директор ТОВ "Ревега". За 2011 рік Олександр Ревега декларує більш як один мільйон гривень прибутку.

Підприємницьку діяльність Олександр Ревега поєднує з громадськими справами – у березні 2006 року його обрано депутатом Бердичівської районної Ради (за списком Виборчого блоку Юлії Тимошенко, член партії "ВО "Батьківщина"). У листопаді 2010 року Олександр Васильович стає депутатом Житомирської обласної ради VI скликання по одномандатному мажоритарному виборчому округу №47 (за списком політичної партії "Сильна Україна"), він є членом постійної комісії з питань Чорнобильської катастрофи, екології та використання природних ресурсів.

Олександр Ревега щороку значні кошти витрачає на благодійність та меценатство. За його безпосередньої фінансової допомоги у 2011 році збудовано дерев'яну (зі зруба) церкву на честь Ікони Пресвятої Богородиці "Цілителька", зведену на території Центральної міської лікарні. Надається допомога і іншим релігійним громадам різних віросповідань: профінансовано роботи по розпису входу в Житомирському Свято-Преображенському кафедральному соборі, постійно надається допомога Городницькому Свято-Георгіївському монастирю, Зімінському монастирю, що на Волині, Житомирському Свято-Анастасіївському жіночому монастирю. Значні кошти меценат виділив на новозбудований храм в ім'я Святого Рівноапостольного князя Володимира і Священномученика Йосафата бердичівської парафії священномученика Йосафата Української греко-католицької церкви. Постійно виділяється допомога школам, дитячим будинкам, таборам і садочкам, спортивним секціям, командам, Будинкам культури та ін. Традиційно Олександр Ревега виступає генеральним спонсором Дня міста Бердичева та міжнародного турніру зі стрибків у висоту "IX Меморіал заслуженого тренера СРСР та України В.О. Лонського".

Благодійна діяльність Олександра Ревеги достойно оцінює Українська Православна Церква: за постійну допомогу храмам та монастирям Олександр Ревега отримав ювілейний орден Української Православної Церкви "На честь 450-ліття принесення на Волинь Почаївської ікони Божої Матері" та орден Святого Великомученика Георгія Побідоносця. Третю нагороду – орден Святителя Миколая Чудотворця – митрополит Київський та всієї України Володимир вручив Олександру Ревезі 28 вересня 2011 року за побудову храму Ікони Пресвятої Богородиці "Цілителька".

Олександр Ревега одружений, виховує двох дітей: донька Ганна 1992 року народження, студентка; син Антон 1990 року народження, також студент.

У 2012 році Олександр Ревега балотується до Верховної Ради України по одномандатному виборчому округу №63, який сформовано у Бердичеві (крім Бердичева до його складу входять також Бердичівський, Ружинський, Попільнянський та Андрушівський райони). Суб'єктом висування стала Партія регіонів, членом якої він є на цей час. За результатами волевиявлення 28 жовтня 2012 року Олександр Ревега отримав 15,84 % голосів виборців (депутатом від одномандатного виборчого округу №63 обрано Лабунську А.В. з показником у 25,37 %).

У 2014 році Олександр Ревега знову балотується до Верховної Ради України по одномандатному виборчому округу №63 (самовисування). За результатами волевиявлення 26 жовтня 2014 року Олександр Ревега отримав 29,4 % голосів виборців та був обраний народним депутатом (друге місце посів кандидат Павло Жебрівський з показником у 28,23 %). 23 грудня 2014 року Олександр Ревега офіційно став повноважним народним депутатом України, склавши відповідну присягу перед українським народом.

Нині Олександр Ревега з родиною проживає у селищі Гришківці Бердичівського району.


Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]