Ревега Олександр Васильович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ревега Олександр Васильович
Народився 22 серпня 1966(1966-08-22) (56 років)
Городківка, Крижопільський район, Вінницька область, Українська РСР, СРСР
Країна Flag of Ukraine.svg Україна
Діяльність політик
Alma mater Національний університет харчових технологій
Членство Верховна Рада України VIII скликання
Посада Народний депутат України
Партія Європейська Солідарність[1]

Ревега Олександр Васильович (22 липня 1966(19660722)) — народний депутат України.

Біографія[ред. | ред. код]

Ревега Олександр Васильович народився 22 серпня 1966 року в селі Городківка Крижопільського району Вінницької області в сім’ї сільських робітників. Батько, Василь Якович – помер, мати, Параска Антонівна – нині пенсіонерка. В родині крім Олександра зросли ще брат Анатолій та сестра Олена.

Олександр навчається в середній школі №2 села Городківка, по закінченні якої у 1983 році вступає до Вінницького залізничного технікуму. Через рік призваний до лав Збройних Сил СРСР, з 1984 по 1986 рік проходить строкову військову службу. По звільненні з армії протягом 1986-1987 рр. працює слюсарем по обслуговуванню обладнання ТЕЦ новозбудованого 40-го Вінницького цукрового заводу.

У 1987 році вступає до Київського технологічного інституту харчової промисловості, який закінчує у 1992 році. Отримавши вищу освіту у 1992-1999 рр. працює інженером-механіком по обладнанню на бердичівському підприємстві "Агромашсервіскомплект" ("АМАСКО"). З 1995 року – приватний підприємець. Розпочинав як усі, з торгівлі продуктами харчування: їздив до сусідньої Польщі, де, власне і познайомився зі своїм майбутнім"фірмовим" продуктом – копченою рибою. Однак скоро зрозумів, що може власноруч виготовляти такий самий продукт. З 2005 по 2007 роки Олександр Ревега засновує та очолює ТОВ "Ревега", яке займається рибопереробкою та торгівлею рибопродуктами. Обраний вид діяльності успішно розвивається – 4 червня 2010 року в Бердичеві по вулиці Короленка відкривається новий рибопереробний завод, продукція якого з успіхом продається як в Бердичеві, так і в багатьох районах Житомирської області. Рибопереробний цех відкривається і в селищі Гришківці Бердичівського району.

Бізнесовий успіх дозволяє Олександру Ревезі поступово розширювати сферу своєї діяльності: з 2007 року він стає головою Спостережної ради ВАТ "Бердичівське АТП-11837", ТДВ "Шляхове будівельне управління № 35". У 2009 році на кошти підприємства по вулиці Ковпака будується станція технічного огляду автомобілів, по вулиці Леніна (нині вулиця Житомирська) відкривається кафе "Амстердам". З 2010 року Олександр Ревега – генеральний директор ТОВ "Ревега". За 2011 рік Олександр Ревега декларує більш як один мільйон гривень прибутку.

Підприємницьку діяльність Олександр Ревега поєднує з громадськими справами – у березні 2006 року його обрано депутатом Бердичівської районної Ради (за списком Виборчого блоку Юлії Тимошенко, член партії "ВО "Батьківщина"). У листопаді 2010 року Олександр Васильович стає депутатом Житомирської обласної ради VI скликання по одномандатному мажоритарному виборчому округу №47 (за списком політичної партії "Сильна Україна"), він є членом постійної комісії з питань Чорнобильської катастрофи, екології та використання природних ресурсів.

Олександр Ревега щороку значні кошти витрачає на благодійність та меценатство. За його безпосередньої фінансової допомоги у 2011 році збудовано дерев'яну (зі зруба) церкву на честь Ікони Пресвятої Богородиці "Цілителька", зведену на території Центральної міської лікарні. Надається допомога і іншим релігійним громадам різних віросповідань: профінансовано роботи по розпису входу в Житомирському Свято-Преображенському кафедральному соборі, постійно надається допомога Городницькому Свято-Георгіївському монастирю, Зімінському монастирю, що на Волині, Житомирському Свято-Анастасіївському жіночому монастирю. Значні кошти меценат виділив на новозбудований храм в ім'я Святого Рівноапостольного князя Володимира і Священномученика Йосафата бердичівської парафії священномученика Йосафата Української греко-католицької церкви. Постійно виділяється допомога школам, дитячим будинкам, таборам і садочкам, спортивним секціям, командам, Будинкам культури та ін. Традиційно Олександр Ревега виступає генеральним спонсором Дня міста Бердичева та міжнародного турніру зі стрибків у висоту "IX Меморіал заслуженого тренера СРСР та України В.О. Лонського".

Благодійна діяльність Олександра Ревеги достойно оцінює Українська Православна Церква: за постійну допомогу храмам та монастирям Олександр Ревега отримав ювілейний орден Української Православної Церкви "На честь 450-ліття принесення на Волинь Почаївської ікони Божої Матері" та орден Святого Великомученика Георгія Побідоносця. Третю нагороду – орден Святителя Миколая Чудотворця – митрополит Київський та всієї України Володимир вручив Олександру Ревезі 28 вересня 2011 року за побудову храму Ікони Пресвятої Богородиці "Цілителька".

Олександр Ревега одружений, виховує двох дітей: донька Ганна 1992 року народження, студентка; син Антон 1990 року народження, також студент.

У 2012 році Олександр Ревега балотується до Верховної Ради України по одномандатному виборчому округу №63, який сформовано у Бердичеві (крім Бердичева до його складу входять також Бердичівський, Ружинський, Попільнянський та Андрушівський райони). Суб'єктом висування стала Партія регіонів, членом якої він є на цей час. За результатами волевиявлення 28 жовтня 2012 року Олександр Ревега отримав 15,84 % голосів виборців (депутатом від одномандатного виборчого округу №63 обрано Лабунську А.В. з показником у 25,37 %).

У 2014 році Олександр Ревега знову балотується до Верховної Ради України по одномандатному виборчому округу №63 (самовисування). За результатами волевиявлення 26 жовтня 2014 року Олександр Ревега отримав 29,4 % голосів виборців та був обраний народним депутатом (друге місце посів кандидат Павло Жебрівський з показником у 28,23 %). 23 грудня 2014 року Олександр Ревега офіційно став повноважним народним депутатом України, склавши відповідну присягу перед українським народом.

Нині Олександр Ревега з родиною проживає у селищі Гришківці Бердичівського району.


Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]