Дерев'янко Юрій Богданович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Юрій Богданович Дерев'янко
Derevyanko, Yuriy.jpg
Народився 7 травня 1973(1973-05-07) (44 роки)
м. Надвірна / Івано-Франківська область, УРСР
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Діяльність політик
Посада Народний депутат України[1] і Народний депутат України
Партія член Ради партії «ВОЛЯ»
Автограф Yuriy Derevyanko Signature 2014.png
Нагороди Орден Святого Миколая Чудотворця
Звання Персона Прикарпаття-2011
Україна Народний депутат України
7-го скликання
12 грудня 2012

Дерев'янко Юрій Богданович на сайті Верховної Ради України

Юрій Богданович Дерев'янко (* 7 травня 1973, м. Надвірна, Івано-Франківська область, Українська РСР) — народний депутат України 8-го скликання, позафракційний, член комітету з питань запобігання та протидії корупції, член Ради партії «Рух нових сил».

З 2012 по 2014 рр. — народний депутат України 7-го скликання, позафракційний, Голова підкомітету з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері боротьби з організованою злочинністю і корупцією органами державної влади та місцевого самоврядування Комітету Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, Секретар Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин розкрадання державних коштів під час надання послуг зі збирання небезпечних відходів гексахлорбензолу в Калуському районі Івано-Франківської області у 2011-2014 роках.

Біографія[ред.ред. код]

Народився 1973 року в м. Надвірна Івано-Франківської області. У 1990 році закінчив Надвірнянську середню школу № 1.

1991 року вступив в Київський інститут народного господарства ім. Коротченка.

1996 р. отримав диплом магістра за спеціальністю облік і аудит, програма — облік і аудит в банках.

Підприємницька діяльність[ред.ред. код]

Після вдалих спроб підприємницької діяльності ще під час навчання в університеті створив системні бізнеси в галузях фармацевтики, програмного забезпечення, поліграфії, мультиплікації, нерухомості:

  • Компанія «Фарматек», що займалася дистрибуцією лікарських засобів та увійшла до п'ятірки найкрупніших постачальників лікарських засобів в Україні.
  • Компанія «Енергокомплект»,
  • Компанія «Борисфен-Лютес», яку створив разом із відомим продюсером Віктором Слєпцовим. Компанія стала однією з найбільших у світі компаній з виробництва мультиплікаційної анімації.

У 2006 році відступає свої частки інвесторам, які проявили зацікавленість у компаніях, що були в управлінні Юрія Дерев'янка.

13 листопада 2017 року був викликаний до Генеральної прокуратури України у справі щодо несплати податків. Генпрокуратура запропонувала йому сплатити близько 62 млн грн податків, після чого з нього буде знято звинувачення[2].

Політична діяльність[ред.ред. код]

У 2010 році обраний депутатом Івано-Франківської обласної ради як мажоритарний кандидат від політичної партії «Фронт Змін», підготував та подав понад тисячу депутатських звернень та добився вирішення багатьох проблем округу.

10 серпня 2012 року заявив про вихід з Політичної партії «Фронт змін» у зв'язку з незгодою з принципами прийняття рішень у партії[3]. Того ж дня Бюро партії оголосило про його виключення з «Фронту змін» за невиконання рішення про участь у парламентських виборах в рамках Об'єднаної опозиції «Батьківщина» та формування єдиного списку кандидатів на мажоритарних виборчих округах[4].

В серпні 2012 року депутата Юрія Деревянка було виключено з Фракції «Фронту змін» в Івано-Франківській обласній раді[5].

Народний депутат Верховної Ради України VIІ скликання[ред.ред. код]

В жовтні 2012 року був обраний депутатом Верховної Ради України по 87 мажоритарному окрузі на Івано-Франківщині. Був позафракційним депутатом. Протягом І-V сесій Верховної Ради подав 76 законопоектів (9 з яких було прийнято) та 24 депутатських запитів; провів 157 зустрічей з громадами та колективами, 14 прийомів громадян, які відвідало 787 осіб.

Входив до Коаліції демократичних сил та Коаліції Європейський вибір (27.02.2014 — 24.07.2014). Був членом міжфракційних депутатських об'єднань: «Європейський вибір», «За розвиток місцевого самоврядування», «За українську мову», «Карпатська група», «За тверезе майбутнє», «Платформа реформ». Увійшов до складу тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань підготовки законопроекту про внесення змін до Конституції України. Очолював тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з розслідування обставин загибелі Олександра Музичка. Як ініціатор написання закону, був координатором робочої групи з доопрацювання до другого читання законопроекту «Про очищення влади».

Входив до груп з міжпарламентських зв'язків з: Республікою Іран, Російською Федерацією, Латвійською Республікою, Демократичною Соціалістичною Республікою Шрі-Ланка, Республікою Сінгапур, Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії, Федеративною Республікою Бразилія, Італійською Республікою, Японією, Швейцарською Конфедерацією, Державою Ізраїль, Республікою Індія, Китайською Народною Республікою, Королівством Іспанія, Республікою Польща, Об'єднаними Арабськими Еміратами. Був заступником співголови групи з міжпарламентських зв'язків з Республікою Болгарія.

Один з небагатьох депутатів які регулярно звітуються перед виборцями щодо своєї діяльності:

Під час Євромайдану - ініціатор судового процесу "Україна проти Захарченка".

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ ВЕРХОВНОЇ РАДИ VIIІ СКЛИКАННЯ

В жовтні 2014 року був знову обраний депутатом Верховної Ради України по 87 мажоритарному окрузі на Івано-Франківщині від правоцентристської політичної партії “ВОЛЯ”. Згідно даних Центральної виборчої комісії переможний результат Дерев'янка — один з найвищих в Україні по одномандатних виборчих округах (кандидата підтримало 69,7% виборців на його окрузі).

З 4 грудня 2014 року — член Комітету з питань запобігання та протидії корупції. Голова підкомітету з питань контролю за дотриманням законодавства у сфері запобігання і протидії корупції органами державної влади та місцевого самоврядування.

У 2017 році партія “ВОЛЯ” об’єдналася з політичною силою Михайла Саакашвілі - “РУХ НОВИХ СИЛ”. Дерев’янко став одним з її лідерів.

З моменту обрання в Парламент був в опозиції до Партії Регіонів, під час Революції Гідності став співавтором законопроекту про амністію учасників Євромайдану. Один із засновників громадської ініціативи “Реанімаційний пакет реформ” та співголова однойменної міжфракційної депутатської групи в парламенті, яка була драйвером реформ в країні.

Після Революції гідності став автором люстраційного закону, згідно з яким стара політична еліта втратила значні можливості займати посади в органах виконавчої влади. Очолив один з підкомітетів Антикорупційного комітету в Парламенті. Боровся за створення та збереження незалежності Національного антикорупційного бюро та бореться за створення незалежного Антикорупційного суду.

Юрій Дерев’янко виступає за завершення антикорупційної реформи, реформи незалежної судової системи, внесення змін до Конституції України, які б забезпечували відділення бізнесу та влади, унеможливили вплив олігархів на формування влади, забезпечити незалежність тих інституцій та регуляторів, які повинні бути незалежними, проведення низки ліберальних економічних реформ, земельної реформи та податкової реформи, адміністративної реформи. Рух нових сил виступає проти корупції, політики Президента Порошенка та за реальні реформи та зміни в країні.

З 17 жовтня 2017 року прихильники "Руху нових сил" проводять довгострокову акцію протесту під парламентом, та провели кілька багатотисячних антивладних мітингів в центрі Києва.

За час політичних репресій двоє соратників Юрія Дерев’янка знаходиться за гратами, п’ятеро під домашнім арештом, щодо 12 порушені кримінальні справи і відбуваються судові процеси, більше як 400 партійних активістів знаходяться під постійними переслідуванням, допитами, незаконним прослуховуванням телефонних розмов та незаконним стеженням. Проти Юрія Дерев’янка відкрито кримінальну справу за надуманими причинами.

Благодійна діяльність[ред.ред. код]

Наприкінці 2009 року створює Всеукраїнський благодійний фонд Юрія Дерев'янка, який зареєстрований у 15 областях України.

Фонд реалізовує проекти за такими напрямками:

  • охорона здоров'я, підтримка медичних закладів;
  • якісна освіта: створення умов, які б стимулювали дітей до отримання знань, підтримка обдарованої молоді;
  • розвиток та підтримка фізичної культури і спорту;
  • духовне відродження та культура: підтримка ініціатив, спрямованих на культурне виховання молоді та утвердження принципів християнської моралі;
  • надання безкоштовних юридичних консультацій (юристами виграно понад 1 600 судових справ).

У 2011 році Фонд провів свій перший проект міжнародного масштабу— Міжнародний Благодійний фестиваль футболу «Великий м'яч».

За три роки діяльності Фондом надана допомога більше як 250 юридичним особам на суму понад 3 млн грн. Щорічно Фонд надає детальний звіт щодо своєї діяльності:

На сьогодні діяльність Фонду сконцентрована в Івано-Франківській області: Надвірнянському, Богородчанському, Косівському, Верховинському, Долинському, Рожнятівському, Тисменицькому районах та Яремчанській і Болехівській міських радах.

Нагороди[ред.ред. код]

  • 7 липня 2012 року Глава Української православної церкви Київського Патріархату Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет нагородив Юрія Дерев'янка Орденом Святого Миколая Чудотворця «за заслуги з відродження духовності в Україні».[6]
  • 15 травня 2012 року Юрія Дерев'янка було визнано Персоною Прикарпаття-2011[7]

Публікації у ЗМІ[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]