Пташник Вікторія Юріївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пташник Вікторія Юріївна
Вікторія Пташник.jpeg
Народилася 1 січня 1983(1983-01-01) (40 років)
Київ
Громадянство Україна Україна
Національність українка
Місце проживання Київ
Діяльність політична діячка, адвокат
Відома завдяки громадська діячка
Alma mater Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Членство Верховна Рада України VIII скликання
Посада Народний депутат України VIII скликання
Партія Безпартійна
У шлюбі з Мамуня Олександр Сергійович (нар.1 квітня 1982)
Діти син Євген (нар.10 серпня 2010), донька Іванна (нар.9 травня 2018)

Україна Народний депутат України
8-го скликання
Позафракційна 27 листопада 2014 29 серпня 2019

Картка на сайті Верховної Ради України

Вікторія Юріївна Пташник (нар. 1 січня 1983(19830101), Київ) — український юрист і політик, народний депутат 8-го скликання.

Життєпис[ред. | ред. код]

Вікторія Пташник народилася 1 січня 1983 року в Києві. Закінчила Київський національний університет ім. Т. Шевченка у 2006 році, Українську школу політичних студій (2013).

20042006 — Акціонерний банк «Діамант» (прийшовши на посаду молодшого юрисконсульта, згодом очолила юридичний відділ центрального офісу банку).

У 2006 році отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю.

20062011 — юридична фірма «Спенсер і Кауфманн»: останні три роки обіймала посаду партнера й очолювала Практику антимонопольного й конкурентного права фірми (свою кар'єру в фірмі починала з посади молодшого юриста).

2011–серпень 2013 — асоційований партнер Юридичної компанії «Правовий Альянс».

З вересня 2013 — засновник і партнер Юридичної фірми «Дроіт».

Член ради комітету з конкуренційного права Асоціації правників України.

Член громадської ради при Антимонопольному комітеті України (АНКУ), заступник голови Комітету з недобросовісної конкуренції Громадської ради при АМКУ.

Координатор групи «Закон і порядок» громадської платформи «Нова країна».

Політична діяльність[ред. | ред. код]

З 27 листопада 2014 р. народний депутат України. Член Комітету з питань економічної політики, член Конституційної комісії[1], член Ради з питань судової реформи при Президентові України.

Виключена з фракції «Об'єднання „Самопоміч“» за підтримку проєкту щодо децентралізації 31 серпня 2015 року[2].

9 липня 2016 року вступила та була обрана членом Правління політичної партії ДемАльянс. 19 листопада 2016 року переобрана Співголовою партії разом з Василем Гацьком.[3]

7 червня 2017 року оголосила, що йде із ДемАльянсу[4].

У лютому 2019 року стала співініціатором створення громадсько-політичної платформи «Євроатлантичний порядок денний для України»[5].

Кандидат у народні депутати від партії «Голос» на парламентських виборах 2019 року (виборчий округ № 223, місто Київ)[6].

У Верховній Раді Вікторія зосереджена на реформуванні антимонопольного законодавства, бере участь у реформуванні корпоративного законодавства, є ініціатором ряду проєктів, спрямованих на дерегуляцію, покращення бізнес-клімату та впровадження найкращих європейських практик в українське законодавство. У даних сферах Вікторія ініціювала ряд законопроєктів, що були прийняті як закони, зокрема:

Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прозорості діяльності Антимонопольного комітету України (782-VIII).

Закон про внесення змін до Закону України "Про захист економічної конкуренції" (щодо підвищення ефективності системи контролю за економічними концентраціями) (935-VIII).

Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах (1983-VIII).

Закон про внесення змін до Закону України "Про захист економічної конкуренції" щодо удосконалення процедур контролю за концентрацією суб'єктів господарювання (2195-VIII).

Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо корпоративних договорів (1984-VIII).

Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо усунення адміністративних бар'єрів для експорту послуг) (1724-VIII).

Закон про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю (2275-VIII).

Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад) (1851-VIII).

Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення принципів процесуальної справедливості та підвищення ефективності проваджень у справах про порушення законодавства про захист економічної конкуренції (проект №6746). Наразі цей Закон заветований Президентом України за зверненням Вікторії Пташник. [1]

Вікторія — перший депутат в історії українського парламенту, який офіційно попросив Президента заветувати свій же Закон і виправити помилку, яка була допущена в проєкті зацікавленими особами. Законом повністю видалявся інститут пені за невиконання рішень АМКУ. Щоб не допустити уникнення порушниками відповідальності, Вікторія звернулась до Президента України і попросила його виключити з Закону ці зміни і залишити нарахування пені за невиконання рішень АМКУ. Президент України підтримав звернення Пташник та повернув Закон до Верховної Ради з відповідною пропозицією [2].

Визнання та нагороди[ред. | ред. код]

За версією VII та VIII Юридичної премії (2013 та 2014 роки), увійшла в п'ятірку найкращих юристів у сфері конкурентного права.

Увійшла до числа 9 найбільш рекомендованих юристів у сфері антимонопольного права за результатами дослідження видання «Юридична газета» в рамках проєкту «Топ-250. Найкращі юристи очима колег по юридичному бізнесу 2010/2011».

Увійшла до переліку рекомендованих спеціалістів України у сфері конкурентного права за результатами дослідження Ukrainian Law Firms. A Handbook for Foreign Clients у 2013 та 2014 роках[джерело?].

Згідно з рейтингом РПР за підсумками I-IV сесій, посіла 7 місце у ТОР-10 законотворців-реформаторів[3].

Увійшла в ТОП-10 ефективних держслужбовців 2017 року від юридичного бізнесу за версією «Юридичної газети»[4].

Увійшла в ТОП-10 депутатів-реформаторів 2017 року за версією видання «Деловая столица»[5].

Увійшла в ТОП-10 успішних жінок-юристів в категорії «політики державні службовці, судді» за версією дослідження «Юридичної газети» Ukrainian Women in Law 2018[6].

Увійшла в ТОП-10 ефективних державних службовців і посадових осіб від юридичного бізнесу у 2018 році за версією "Юридичної газети[7].

Увійшла до ТОП-25 доброчесних депутатів Верховної Ради України VIII скликання за версією дослідження Руху «Чесно»[8].

Захист прав жінок в Парламенті[ред. | ред. код]

17 жовтня 2018 року на засіданні Комітету з правоохоронної діяльності колишній регіонал Володимир Мисик у відповідь на пропозиції Вікторії Пташник щодо проєкту Закону, який обговорювався, заявив, що жінки «вносять в чоловічий колектив (комітету) замішання» (цитата мовою оригіналу: «любая … вносит в наш мужской коллектив очень большую сумятицу»). Також депутат Мисик дозволив собі неетичні висловлювання щодо перебування Вікторії Пташник в одній з парламентських фракцій, зазначивши, що її «гніздо звідти (з «Самопомочі»)» (цитата мовою оригіналу: «когда женщины из «Самопомочи» приходят сюда … а, вы не «Самопомоч»? Ну, гнездо оттуда»). Насамкінець зазначив, що в цьому Комітеті «фемінізм не пройде» (цитата мовою оригіналу: «в нашем комитете я отвечаю за то, чтобы феминизм здесь не прошёл»).

18 жовтня МФО «Рівні можливості»/Equal Opportunities Caucus зробило з трибуни Верховної Ради України заяву, в якій категорично засудило поведінку народного депутата Володимира Мисика, а також вимагало публічних вибачень та дотримання етичних та правових норм, які гарантують повагу до людської честі, гідності та професійної репутації [9].

Цей випадок викликав резонанс у засобах масової інформації і реакцію правозахисників та організацій, що займаються адвокацією питання гендерної рівності [10].

Родина[ред. | ред. код]

Заміжня, чоловік — Мамуня Олександр Сергійович (нар. 1 квітня 1982), адвокат, син Євген (нар. 10 серпня 2010), донька Іванна (нар. 9 травня 2018).

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]