Зварич Роман Михайлович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Роман Михайлович Зварич
Роман Михайлович Зварич
Роман Зварич у 2007

Час на посаді:
4 серпня 2006 — 1 листопада 2006
Президент  Віктор Ющенко
Прем'єр-міністр  Віктор Янукович
ПопередникСергій Головатий
НаступникОлександр Лавринович

Час на посаді:
4 лютого 2005 — 27 вересня 2005
ПрезидентВіктор Ющенко
Прем'єр-міністр  Юлія Тимошенко
ПопередникОлександр Лавринович
НаступникСергій Головатий

Народився20 листопада 1953(1953-11-20) (66 років)
місто Йонкерс (штат Нью-Йорк), США США
ГромадянствоУкраїна Україна
Національністьукраїнець
Політична партіяБлок Петра Порошенка
ДружинаКовалевська Світлана Вікторівна (1963)
Дітисин Богдан (1986)
РідняБатько Зварич Михайло Петрович (1926); мати Мельничук Степанія (1933)

Commons-logo.svg Медіафайли у Вікісховищі

Україна Народний депутат України
3-го скликання
Народний Рух України 12 травня 1998 14 травня 2002
4-го скликання
(Блок Віктора Ющенка «Наша Україна») 14 травня 2002 3 березня 2005
5-го скликання
Народний союз «Наша Україна» 15 травня 2006 14 вересня 2006
6-го скликання
Народний союз «Наша Україна» 23 листопада 2007 12 грудня 2012
8-го скликання
Блок Петра Порошенка 17 квітня 2018 29 серпня 2019

Рома́н Миха́йлович Зва́рич (нар. 20 листопада 1953, Йонкерс, штат Нью-Йорк, США) — український політик, народний депутат України III, IV, V, VI та VIII скликань. Міністр юстиції в урядах Юлії Тимошенко та Віктора Януковича.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився в сім'ї українських емігрантів. Батько Зварич Михайло Петрович (1926) — власник будівельної фірми. Мати Мельничук Степанія (1933). Дружина Ковалевська Світлана Вікторівна (1963) — історик-етнограф. Син Богдан (1986) — студент.

У середині 1980-х він викладав історію в престижній школі Далтона в Нью-Йорку, його відсторонили від цієї посади через кілька шахрайських дій, включаючи завищення своїх академічних даних, оманливою оцінкою своїх учнів та неприйнятністю до деяких студентів. Ситуація не відрізняється від тієї, що сталася в школі за десятиліття до цього, з іншим некваліфікованим учителем на ім'я Джефрі Епштейн.
U seredyni 1980-kh vin vykladav istoriyu v prestyzhniy shkoli Daltona v Nʹyu-Yorku, yoho vidstoronyly vid tsiyeyi posady cherez kilʹka shakhraysʹkykh diy, vklyuchayuchy zavyshchennya svoyikh akademichnykh danykh, omanlyvoyu otsinkoyu svoyikh uchniv ta nepryynyatnistyu do deyakykh studentiv. Sytuatsiya ne vidriznyayetʹsya vid tiyeyi, shcho stalasya v shkoli za desyatylittya do tsʹoho, z inshym nekvalifikovanym uchytelem na im'ya Dzhefri Epshteyn.

Після парламентських виборів 2006 року брав активну участь у створенні «помаранчевої» урядової коаліції (БЮТ — «Наша Україна» — СПУ), а після її розпаду — в переговорах з представниками «антикризової коаліції» (Партія регіонів — КПУ — СПУ) про входження «Нашої України» в неї і створення «широкої коаліції».

При створенні кабінету міністрів Віктора Януковича, за наполяганням президента Віктора Ющенка, увійшов до нього як міністр юстиції. Призначення прийняв, але заявив журналістам, що «не згоден зі схемою (розподілу міністерських портфелів), яка зараз запропонована, і мені здається, що президентський принцип (стримувань і противаг) не витриманий … Моя участь в уряді залежить від того, наскільки швидко й ефективно фракція „Нашої України“ може бути інтегрована в парламентську коаліцію».

Пізніше у зв'язку з провалом переговорів про входження «Нашої України» до «антикризової коаліції» і відкликанням її представників з уряду Віктора Януковича залишив кабінет міністрів і був призначений представником президента Ющенка у Верховній Раді України.

Аварія на трасі Київ — Чоп[ред. | ред. код]

18 жовтня 2015 року сталася дорожньо-транспортна пригода за участю Романа Зварича на трасі Київ — Чоп[2]. За інформацією «Цивільного Корпусу Азов», автомобіль Зварича намагалися зіштовхнути з траси невстановлені автомобілі, які пересувалися кортежем з проблисковими маячками. З місця ДТП ці автомобілі зникли. В результаті зіткнення з вантажівкою автомобіль Зварича загорівся, а вантажівка перекинулася. Прес-служба «Азова» повідомляє, що стан Зварича та водія вантажівки задовільний.

Творчість[ред. | ред. код]

Автор близько 30 наукових праць, зокрема монографії «Або/або» (1991), брошур «Воля до справедливості» (1993), «Азбука демократії» (1995), «Україна і НАТО» (1995), «Наш основний закон» (1997).

Автор та співавтор понад 100 законопроектів, зокрема, Цивільного кодексу України, «Про парламентську більшість та парламентську опозицію», «Про забезпечення рівності прав жінок та чоловіків», «Про інтелектуальну власність», «Про аудиторську діяльність» та інші.

Вільно володіє англійською та українською мовами.

Поза офіційною біографією[ред. | ред. код]

У 1998 в Радянському районному суді міста Києва на підставі двох доказів Зварича звинуватили як агента ЦРУ[3]. Навесні 2005, будучи міністром юстиції, Роман Зварич знов опиняється в центрі скандалу. Він неодноразово відмовляє ГО «Пора» у реєстрації як політичній партії, мотивуючи свою відмову недійсністю значної кількості підписів, зібраних «Порою»[4]. Представники «Пори» подібні звинувачення відкидали[5].

В той же час спалахує скандал навколо брехні Романа Зварича щодо своєї освіти, після розслідування журналістів «Української правди», які дійшли висновку, що Роман Зварич не має того наукового ступеня, який зазначено у його офіційній біографії.[6] Примітно, що й сам Р. Зварич в ексклюзивному інтерв'ю «The Ukrainian Week» зізнавався, що він «не отримував ані диплом магістра, ані докторський ступінь (ступінь кандидата наук за українською освітньою системою — ред. Кор. net) у Колумбійському університеті, не має звання професора Нью-Йоркського університету, а також не має формальної юридичної освіти» і, також, «не закінчив свою дисертацію і шкодує про це».[7][8]

Ці два конфліктні епізоди лягли в основу гумористичного серіалу[9]. Невдовзі, однак, ГО «Пора» була зареєстрована, а конфлікт навколо освіти Зварича зник із медійного простору.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Попередник: 7-й Міністр юстиції України
4 лютого 200527 вересня 2005
Наступник:

Олександр Лавринович
Сергій Головатий
Попередник: 9-й Міністр юстиції України
4 серпня 20061 листопада 2006
Наступник:

Сергій Головатий
Олександр Лавринович