Юринець Оксана Василівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Юринець Оксана Василівна
Оксана Юринець
Народилася 27 лютого 1978(1978-02-27) (45 років)
Коти, Яворівський район, Львівська область, Україна Україна
Громадянство українка
Місце проживання Львів
Діяльність науковець, доцент, кандидат у народні депутати України у 117 виборчому окрузі м. Львова (Франківський і Галицький райони) від партії «УДАР».
Alma mater Національний університет «Львівська політехніка»
Науковий ступінь кандидат економічних наук
Посада народний депутат України
Партія УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка
У шлюбі з Юринець Олег Романович
Діти донька та син
Народний депутат України Україна
8-го скликання
Блок Петра Порошенка 27 листопада 2014 29 серпня 2019

Картка на сайті Верховної Ради України

Окса́на Васи́лівна Юрине́ць (нар. 27 лютого 1978, с. Коти, Львівська область) — український політик, народний депутат Верховної ради України VIII скликання, науковець, громадський діяч, кандидат економічних наук, професор кафедри зовнішньоекономічної та митної діяльності Інституту економіки і менеджменту Національного університету «Львівська політехніка».

Біографічні відомості[ред. | ред. код]

Народилася Оксана Юринець 27 лютого 1978 року в селі Коти Яворівського району Львівської області. 1995 року закінчила середню школу в с. Підбірці.

У 2001 році закінчила Львівський політехнічний інститут, спеціальність економіка і менеджмент та отримала диплом магістра.

У 2005 році закінчила достроково аспірантуру Національного університету «Львівська політехніка»[1]

У 2006 році захистила кандидатську дисертаційну роботу за спеціальністю 08.06.01 — «Економіка, організація і управління підприємством» на тему «Формування конкурентної стратегії підприємства».

У 2020 році закінчила Львівський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, отримала диплом магістра за спеціальністю "Публічне управління та адміністрування", захистивши магістерську роботу на тему "Удосконалення діяльності Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї НАТО".

Професійна діяльність[ред. | ред. код]

Основний напрям наукових досліджень  — проблеми конкурентоспроможності стратегії підприємства (займається з 2002 року).

2005 року призначена на посаду асистента кафедри менеджменту організацій Національного університету «Львівська політехніка».

У 2005—2012 роках очолювала Раду молодих вчених інституту економіки і менеджменту Національного університету «Львівська політехніка».

З 2005 року по листопад 2014-го — приватний підприємець — фізична особа (виготовлення і реалізація будівельних матеріалів). Член Асоціації підприємців Пустомитівщини.

Нагороджена грамотами Пустомитівської районної ради та адміністрації: у 2007 р. — «Найкращий роботодавець серед фізичних осіб — приватних підприємців жінок», 2010 р. — «Найкращий платник податків».[2]

2006—2017 — працює на кафедрі менеджменту організацій Національного університету «Львівська політехніка» на посаді доцента.

2008 року нагороджена Почесною грамотою Національного університету «Львівська політехніка».

Протягом 20092010 років є заступником завідувача кафедри менеджменту організацій з наукової роботи.

Із серпня 2017 року — професор кафедри зовнішньоекономічної та митної діяльності Інституту економіки та менеджменту НУ «Львівська політехніка»[джерело?].

Наукова робота[ред. | ред. код]

За результатами наукових досліджень опубліковано 90 наукових, та науково-методичних праць, з них 1 посібник з грифом МОН «Основи підприємницької діяльності: культура, технологія, відповідальність», 18 фахових статей, 48 тез, 20 методичних розробок, 3 конспекти лекцій.[3]

На кафедрі менеджменту організацій інституту економіки і менеджменту Національного університету "Львівська політехніка"викладає такі предмети: «Підприємництво та менеджмент»; «Організація біржової діяльності»; «Економіка і управління»; «Управління витратами сфери послуг»; «Управління витратами в організаційно-виробничих систем»; «Формування конкурентної стратегії підприємства».[3]

Основні наукові праці:

 • Юринець О. В. Оцінка факторів конкурентоспроможності промислових підприємств// Соціально економічні дослідження проблем сучасного періоду України. Моніторинг розвитку промислових територіальних систем (Збірник наукових праць). Вип. 4 (72) / НАН України Ін-т регіональних досліджень; Львів, 2008. — 200—208с.
 • Юринець О. В. Методичні підходи до формування та оцінювання конкурентної стратегії промислових підприємств// Соціально економічні дослідження в перехідний період. Розвиток територіально-виробничих систем (Збірник наукових праць). Вип. 6 (68) / НАН України Інститут регіональних досліджень. Львів, 2007. — 206—214 с.
 • Дубодєлова А. В., Юринець О. В. Методика визначення та аналіз інтегрального показника конкурентоспроможності кондитерських виробів // Вісник НУ «Львівська політехніка» «Проблеми економіки та управління». — Львів: Вид-во НУ «Львівська політехніка», 2002.-№ 448.-С.283-289.
 • А. В. Катаєв, О. В. Юринець. Проблемні моменти розробки та впровадження суттєвих продуктових інновацій: фінансовий аспект// Вісник НУ "Львівська політехніка "Проблеми економіки та управління " — Львів: Вид-во НУ «Львівська політехніка», 2009.
 • Коношенкова Т. Б., Юринець О. В., Сергатюк А. А. Підприємництво: Конспект лекцій з дисципліни «Підприємництво та менеджмент» (частина І — «Підприємництво») для студентів базових напрямів 6.0913 «Метрологія та вимірювальна техніка». — Львів: Вид-во НУ «Львівська політехніка», 2004. — 72 с.

Громадська діяльність[ред. | ред. код]

 • Засновниця громадської ініціативи «Читацький батальйон» (допомога військовим і їхнім родинам)
 • Керівник студентських праць, які отримували призові місця під час проведення студентських науково-технічних конференцій Національного університету «Львівська політехніка».
 • Член Товариства «Просвіта» НУ «Львівська політехніка».
 • Член Опікунської ради Львіської лікарні «ОХМАТДИТ».
 • Член батьківської християнської організації «Алетея».
 • .Член Громадської ради зі спорудження пам'ятника о. Михайлові Вербицькому.
 • Координатор співпраці «Вільна земля Тюрингія-Торгово-промислова палата м. Ерфурт-Тюринзька Агенція єропейських програм-Львівщина-Верховна рада України».
 • Співорганізатор Першого волонтерського агітаційного потягу «Труханівська Січ».
 • Співзасновниця "Першого українського жіночого ветеранського простору ReHub"[4].
 • Член ГО "Мережа захисту національних інтересів "АНТС".[5]

Політична діяльність[ред. | ред. код]

З 2010 по 2014 рік — депутат Львівської обласної ради. Голова постійної комісії з питань контролю за ефективністю виконання державних і обласних програм та рішень ради. Секретар комісії з питань регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території, архітектури та будівництва. Член лічильної комісії. Голова фракції Політичної партії «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка».

З 9 серпня 2012 року — кандидат у народні депутати України у 117 виборчому окрузі м. Львова (Франківський і Галицький райони) від партії «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка»[6]. За результатами виборів зайняла третє місце.

У жовтні 2014 року балотувалась по тому ж округу до Верховної Ради України від Блоку Петра Порошенка. Здобула перемогу, набравши 45 тисяч голосів – 44%. Стала однією із лише двох жінок в Україні, які виграли вибори до Верховної Ради в мажоритарному окрузі[7].

З листопада 2014 року — депутат Верховної ради України VIII скликання від Блоку Петра Порошенка, група «УДАР». У парламенті стала членом комітету з питань європейської інтеграції, в якому очолила підкомітет з питань регіонального і транскордонного співробітництва між Україною та країнами ЄС. Голова постійної делегації у Парламентській асамблеї НАТО (2018-2019 рр)[8]. Член української частини Парламентського комітету асоціацій. Співголова Групи з міжпарламентських зв'язків Верховної Ради України з Республікою Польща[9]. Керівник Групи з міжпарламентських зв'язків Верховної Ради України з Республікою В’єтнам. Співголова Міжфракційного депутатського об'єднання Львівщина[10]. Член МФО "Єврооптимісти", "Рівні можливості", "Світове українство"" та ін.

У 2015 році — на місцевих виборах кандидувала на посаду міського голови Львова. Набрала 4,4% голосів львів'ян, зайнявши 5-те місце[11].

У 2019 році на позачергових виборах до Верховної Ради України була кандидатом-самовисуванцем по 117 виборчому окрузі Львова. Здобула 23,77% голосів виборців, зайнявши друге місце з різницею у всього 1065 голосів із кандидатом, що посів перше місце[12].

У 2020 році на місцевих виборах кандидувала на посаду міського голови Львова від політичної партії "УДАР Віталія Кличка". Здобула 1% голосів львів'ян, зайнявши у рейтингу 10 позицію [1].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. http://www.varianty.net/aktsenty-dnia/item/3352-oksana-yurinets[недоступне посилання]
 2. Оксана Юринець[недоступне посилання] // 20 липня 2012 varianty.net [Архівовано з першоджерела 29 жовтня 2014.]
 3. а б Архівована копія. Архів оригіналу за 1 грудня 2017. Процитовано 19 вересня 2012. 
 4. У Львові запрацював перший в Україні ветеран-хаб для жінок (ФОТО). Четверта студія. 27 вересня 2019. Процитовано 21 серпня 2020. 
 5. Мережа захисту національних інтересів АНТС. 
 6. Архівована копія. Архів оригіналу за 11 квітня 2015. Процитовано 19 вересня 2012. 
 7. Українські жінки збільшують політичне представництво. www.usaid.gov (укр.). 4 серпня 2016. Архів оригіналу за 3 березня 2021. Процитовано 16 серпня 2020. 
 8. Депутат Юринець очолила українську делегацію у ПА НАТО. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 16 серпня 2020. 
 9. Юринець стала новим співголовою групи міжпарламентських зв’язків з Республікою Польща - Партія УДАР. klichko.org. Процитовано 16 серпня 2020. 
 10. В'єтнам - Візит делегації ВР України до СРВ. vietnam.mfa.gov.ua (ua). Процитовано 16 серпня 2020. 
 11. ВИБОРИ МЕРА ЛЬВОВУ 2015. Кандидати на посаду міського голови міста Львів | Дивись.info. golos.dyvys.info. Процитовано 16 серпня 2020. 
 12. Депутатка Юринець вимагає в суді перерахунку голосів. Gazeta.ua. 24 липня 2019. Архів оригіналу за 16 квітня 2022. Процитовано 12 лютого 2023. 

Джерела[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]