Кацер-Бучковська Наталія Володимирівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Кацер-Бучковська Наталія Володимирівна


Прапор
Голова підкомітету cталого розвитку, стратегії та інвестицій
Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
 
Народження: 15 березня 1983(1983-03-15) (37 років)
Бучач, Тернопільська область, Українська РСР, СРСР
Країна: Україна
Освіта:
Партія: Народний фронт
Україна Народний депутат України
8-го скликання
«Народний фронт» 27 листопада 2014 29 серпня 2019

Ната́лія Володи́мирівна Ка́цер-Бучко́вська (нар. 15 березня 1983(19830315), Бучач, Тернопільська область) — українська політикиня, економістка, експертка з питань енергетики та екології. Наталія є співзасновницею та керівницею Українського Фонду Сталого Розвитку, а також радницею з питань енергетики та інвестицій в Українському інституті майбутнього. В 2014-2019 роках Наталія Кацер-Бучковська була народною депутаткою України 8-го скликання від фракції «Народний Фронт». Під час роботи в Парламенті була керівницею міжфракційного депутатського об єднання «Залучення та захист інвестицій», координаторкою міжфракційного об'єднання «Єврооптимісти», головою підкомітету з питань сталого розвитку Комітету паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та безпеки. Очолювала групи міжпарламентських зв'язків України з Королівством Нідерландів та Мексиканськими Сполученими Штатами.

Освіта[ред. | ред. код]

У 2005 р. закінчила юридичний факультет Львівського національного університету ім. І. Франка. У період навчання працювала головою студентської ради юридичного факультету, представницею курсу в профспілці та головною редакторкою Міжнародного альманаху «Vivat Justitia!».

Ставши стипендіаткою програми «Всесвітні студії» Фонду Віктора Пінчука, в 2011 р. здобула ступінь магістра права та економіки Університетського коледжу Лондона. В Університеті вивчала міжнародні фінанси, право та економіку ринків, що регулюються, а також міжнародне банківське право, корпоративне та антимонопольне право країн ЄС.

У листопаді 2018 року Наталія розпочала програму Адміністративного Лідерства в Школі державного управління ім. Джона Кеннеді. Вона вже закінчила курси «Нові лідери» і «Керівники вищої ланки з національної та міжнародної безпеки» і зараз проходить курс «Керівництво економічним зростанням». Наталія Кацер-Бучковська отримає сертифікат за спеціальністю державної політики влітку 2020 року.

Окрім цього, у жовтні 2017 р. Кацер-Бучковська взяла участь у семінарі "Відповідальне лідерство" від Інституту Аспена та є членкинею спільноти ASPEN.

Вільно володіє англійською, знає французьку та російську мови.

Рання кар'єра[ред. | ред. код]

Наталія Кацер-Бучковська має 15 років професійного стажу. До початку роботи в Парламенті у 2014 році Наталія займала керівні посади в українських юридичних та інвестиційних компаніях:

2005-2008 рр. — юрисконсультка, ведуча спеціалістка контрольно-ревізіонної комісії та спеціалістка відділу міжнародних відносин ряду українських юридичних компаній;

2007-2008 рр. — начальниця юридичного відділу муніципального підприємства "Киевреклама";

2008-2013 рр. — керівниця департаменту корпоративних інвестиційних компаній DeVision Group, B&S Holding;

2013-2014 рр. — директорка інвестиційної консалтингової компанії KCG Investment Consulting;

2013-2014 — аналітикиня ринку енергетики в The European Sting (Брюссель, Бельгія).

Робота в парламенті[ред. | ред. код]

Восени 2014 року на позачергових виборах до Верховної Ради України Наталія Кацер-Бучковська була обрана народною депутаткою України VIII скликання від партії «Народний фронт» (№ 54 у виборчому списку). Основна мета Наталії в Парламенті полягала в тому, щоб застосувати свої професійні знання і досвід для стимулювання енергетичних реформ в Україні, захисту національних інтересів України, а також для надання допомоги країні в залученні міжнародних інвестицій.

У грудні 2014 року Наталія очолила Підкомітет з питань сталого розвитку, стратегії та інвестицій при Комітеті з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Працюючи в Комітеті, депутатка Кацер-Бучковська була співавторкою 49 законопроектів і 19 законів, в тому числі новаторських законів «Про ринок природного газу», «Про національну комісію з енергетики і комунальних послуг», «Про ринок електроенергії» і «Про засади державної політики в області енергетичної безпеки». Ці кроки були вирішальними для забезпечення енергетичної незалежності України.

Наталія також була головою міжфракційних депутатських об'єднань «Залучення та захист інвестицій» та «Зелена енергія змін», координаторкою міжфракційного об’єднання «Єврооптимісти», керівницею групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Нідерландів та Мексиканськими Сполученими Штатами та членкинею Виконавчого комітету Національної парламентської групи в Міжпарламентському Союзі. Крім того, вона входила до депутатських груп з міжпарламентських зв'язків з Великою Британією, Швецією, Литвою, Японією та Швейцарією.

Крім того, будучи членкинею парламенту, Наталія постійно підтримувала громаду свого рідного міста Бучач. Вона ініціювала і організувала збір коштів на реконструкцію місцевого будинку літніх людей і будівництво дитячого садка в сусідньому селі. Наталія багато уваги приділяла залученню інвестицій в Тернопільську область в цілому для створення нових робочих місць, а також для реалізації проектів в галузі енергоефективності та відновлювальних джерел енергії.

У липні 2019 року Наталія Кацер-Бучковська взяла участь в нових парламентських виборах в Україні в 2019 році під номером 13 політичної партії «Українська Стратегія Гройсмана». Однак партії не вдалося виграти жодного місця в парламенті.

Нові проєкти[ред. | ред. код]

У 2019, залишивши Верховну Раду України, Наталія Кацер-Бучковська стала радницею з питань енергетики та інвестицій в Українському інституті майбутнього — одному з головних аналітичних центрів країни, що розробляє способи вирішення нагальних економічних і політичних проблем. Очолюючи дослідницьку групу з розвитку ринку СПГ, Наталія досліджує можливості і наслідки збільшення пропускної спроможності газопроводів з країнами ЄС, оцінює потенційну конкурентоспроможність поставок СПГ і описує потенційну роль поставок СПГ для енергетичної безпеки України. Крім того, Наталія аналізує наявність альтернативних варіантів поставок газу. Вона також відповідає за міжнародні відносини Інституту.

У 2020 році разом з Остапом Семераком, колишнім міністром екології та природних ресурсів України, Наталія Кацер-Бучковська співзаснувала Український Фонд Сталого Розвитку — нову платформу для відповідальних інвестицій. UASIF призначений для підприємств, що дбають про навколишнє середовище, таких як вітряні електростанції, екологічно чистий транспорт, сонячні фотоелектричні системи, невеликі гідроелектростанції, установки на біомасі, чиста вода і технології зберігання енергії. Команда також вкладає час і ресурси в стратегічний розвиток сучасних видів екологічно чистої енергії, таких як водень, мала атомна енергетика і СПГ. Фонд розширює стійкий потік фінансових коштів в Україні, допомагає в досягненні Паризької угоди і Цілей сталого розвитку, скорочує викиди CO2 в Україні, а також забезпечує довгостроковий і стплий прибуток для інвесторів.

Публічність[ред. | ред. код]

Наталія Кацер-Бучковська представляє Україну на міжнародному рівні як активна учасниця заходів, що мають на меті посилення позицій України в світі, захист національних інтересів і залучення інвестицій.

Вона є бажаною гостею і спікеркою на численних національних і міжнародних конференціях і семінарах. Деякі із заходів, які Наталія регулярно відвідує, включають Всесвітній економічний форум, Bloomberg New Energy Finance, Всесвітній саміт з енергетики майбутнього, Ялтинську європейську стратегію і Міжнародний форум з відновлюваної енергії.

Крім цього, Наталія Кацер-Бучковська є відомою авторкою-аналітикинею з питань енергетичної безпеки, дипломатії, миротворчості та постконфліктного врегулювання. Її статті були опубліковані Financial Times, Atlantic Council, The European Sting і KyivPost. Доповіді Наталії також цитували Bloomberg і Forbes.

Родина[ред. | ред. код]

Заміжня, виховує двох синів.

Публікації[ред. | ред. код]

Основними темами публікацій Наталії є роль альтернативних джерел енергії в економіці країни, механізми фінансування енергетичних проектів, а також інвестиційні можливості для України.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Відео[ред. | ред. код]