Кацер-Бучковська Наталія Володимирівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Кацер-Бучковська Наталія Володимирівна


Прапор
Голова підкомітету cталого розвитку галузі, стратегії та інвестиції
Комітет Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки
 
Освіта: Львівський національний університет імені Івана Франка

Університетський коледж Лондона

Рід занять: політик
Народження: 15 березня 1983(1983-03-15) (34 роки)
Бучач, Бучацький район, Терно́пільська о́бласть, Українська РСР, СРСР
Україна Народний депутат України
8-го скликання
«Народний фронт» 27 листопада 2014
Україна Народний депутат України
8-го скликання
«Народний фронт» 27 листопада 2014

Ната́лія Володи́мирівна Кацер-Бучковська (нар. 15 березня 1983(19830315), Бучач, Тернопільська область) — український політик, народний депутат Верховної Ради України 8-го скликання. Член депутатської фракції Політичної партії «Народний Фронт». Голова міжфракційного депутатського об'єднання «Залучення та захист інвестицій», координатор міжфракційного об’єднання «Єврооптимісти». Голова підкомітету Сталого розвитку галузі, стратегії та інвестиції Комітету паливно — енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Керівник групи з міжпарламентських зв’язків з Королівством Нідерландів та Мексиканськими Сполученими Штатами. Член Виконавчого комітету Національної парламентської групи в Міжпарламентському Союзі.

Біографія[ред.ред. код]

Народилася 15 березня 1983 року в м. Бучачі Тернопільської області, нині Україна. В 2005 р. закінчила юридичний факультет Львівського національного університету ім. І. Франка. В студентські роки Наталія Володимирівна була активним учасником громадського життя:  була обраною головою Студенської ради юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка, представником курсу в проспілці та головним редактором Міжнародного альманаху «Vivat Justitia!».

Ставши стипендіатом програми «Всесвітні студії» Фонду Віктора Пінчука [1], в 2011 р. здобула ступінь магістра права та економіки Університетського коледжу Лондона (University College London), який входить до п'ятірки найкращих університетів світу. В Університеті вивчала міжнародні фінанси, право та економіку ринків, що регулюються (нафта і газ, електроенергетика, телекомунікації, інфраструктура).

Вільно володіє англійською мовою, знає французьку та російську мови.

Професійний досвід[ред.ред. код]

Має 15 років професійного стажу.

09.2013 – 11.2014 – Директор консалтингової компанії KCG Investment Consulting, яка спеціалізується на питаннях залучення інвестицій у сфері альтернативної енергетики.

09.2013 – 08.2014  – Аналітик політичного видання з енергетичних питань «The European Sting» (м. Брюссель, Бельгія).

02.2008 – 07.2013 – Керівник корпоративно-інвестиційного департаменту в девелоперській компанії DeVision Group, B&S Holding.

03.2007 – 02.2008 – Керівник юридичного відділу госпрозрахункової організації "Київреклама". http://mmr.ua/show/zajava-spilki-pidprijemstv-zovnishnoji-reklami/4957

В період 2005-2008 рр. займала посади провідного спеціаліста контрольно-ревізійної комісії, спеціаліста департаменту з міжнародних відносин, юрисконсульта.

Депутатська діяльність[ред.ред. код]

Восени 2014 року на позачергових виборах до Верховної Ради України Наталію Володимирівну Кацер-Бучковську було обрано народним депутатом України 8-го скликання від партії «Народний фронт» (№ 54 у виборчому списку)[4].

В грудні 2014 вона очолила підкомітет з питань сталого розвитку, стратегії та інвестицій Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Того ж року Кацер-Бучковська приєдналася до кількох новостворених депутатських груп та об'єднань. Зокрема, депутатських груп з міжпарламентських зв'язків з такими країнами, як Мексика, Велика Британія, Швеція, Литва, Японія та Швейцарія.

Член міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України та Виконавчого комітету Національної парламентської групи в Міжпарламентському Союзі.

Кацер-Бучковська завжди була прихильником «зеленої» енергетики та політики декарбонізації: коли у 2016 році український парламент ратифікував Паризьку угоду про зміну клімату, вона актино виступала за прийняття законодавства для підтримки ринку відновлюваних джерел енергії. Вона є адвокатом відновлювальних джерел енергії та сталого розвитку української економіки, технологій та інновацій, про що свідчать цілі міжфракційного об'єднання “Зелена енергія змін”, в якому Кацер-Бучковська обіймає посаду співголови МФО.

Вона послідовно відстоює позицію приєднання України до НАТО у статусі партнера. На її думку, приєднання до НАТО дозволить покращити не лише оборону держави, але й енергетичну безпеку України, а долучення до Центру передового досвіду НАТО з питань енергетичної безпеки зміцнить регіональну енергетичну безпеку, в забезпеченні якої Україна посідає провідне місце. 

Також, Наталія Володимирівна є Головою міжфракційного депутатського об'єднання «Залучення та захист інвестицій» та членом міжфракційного об'єднання «Єврооптимісти». 

Законотворча активність[ред.ред. код]

Депутат Кацер-Бучковська є автором та співавтором 49 законопроектів та 19 законів, серед яких закони України “Про ринок природного газу”, “Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг”, “Про ринок електричної енергії”.

Зважаючи на актуальність питання забезпечення енергетичної безпеки в Європі та світі, стала ініціатором та розробником закону України “Про засади державної політики у сфері енергетичної безпеки”, який покликаний врегулювати проблемні питання, пов’язаних зі здійсненням заходів, спрямованих на підвищення енергетичної незалежності та енергетичної безпеки України в цілому. 

Пріоритетом законотворчої діяльності є реформування енергетичного сектору України, захист національних інтересів та промоція України в світі з метою залучення інвестицій, розвитку політики енергетичної дипломатії, безпеки та енергоефективності.

Громадська діяльність і благодійні проекти[ред.ред. код]

В студентські роки була активним учасником громадського життя:  була обраною головою Студенської ради юридичного факультету ЛНУ ім. Івана Франка, представником курсу в проспілці та головним редактором Міжнародного альманаху «Vivat Justitia!».

Вже будучи обраною народним депутатом, активно підтримувала спільноти рідного міста Бучач, організувавши збір допомоги на реконструкцію дому пристарілих, а також побудову та обладнання дитячого садочку у с. Звенигород Тернопільської області.

Багато уваги приділяє залученню інвестицій у регіон Тернопільщини з метою створення додаткових робочих місць, впровадження проектів енергоефективності та відновлювальної енергетики. 

Міжнародне співробітництво[ред.ред. код]

Вона представляє Україну на міжнародному рівні як активний учасник міжнародних конференцій, семінарів та інших заходів, які мають на меті посилення позицій України в Світі, захист національних інтересів та залучення інвестицій.

Зокрема, вона брала участь в таких заходах, як Європейський форум з енергетичної стратегії та фінансування енергетичних проектів (2013), Європейський форум з енергоперспективи (2014); Міжнародних форумах з відновлювальної енергетики (2014, 2015, 2016), Ялтинська Європейська Стратегія – YES (2011, 2012, 2014, 2015, 2016); Всесвітній економічний форум (2012, 2016); міжнародна конференція "CERA WEEK" (2015, 2016); Саміт з майбутнього енергетики, Bloomberg Finance (2017).

В рамках роботи над розбудовою концепції енергетичної дипломатії, є ініціатором організації комітетських слухань, круглих столів та конференцій в Верховній Раді України щодо питань енергетичної безпеки.

Сім'я[ред.ред. код]

Одружена, виховує двох синів.

Публікації[ред.ред. код]

 1. Ukraine’s Diplomatic War for Peace. Atlantic Council, 2017.
 2. Why Ukraine is central to Europe’s energy security. World Economic Forum, 2017.
 3. Енергостратегія без бачення. Новое время, 2017.
 4. Чотири питання до енергетичної стратегії. Українська правда, 2017.
 5. In its fight against Putin, Ukraine feels abandoned by the West. CNN, 2017.
 6. Why are Ukraine’s borders not secure? The Financial Times, 2017.
 7. Ukraine is important, strong and deserves not to be betrayed. Kyiv Post, 2017.
 8. Енергетична дипломатія: не дозволити себе обійти. ZN.UA, 2016.
 9. Time for Ukraine to Assume Rightful Place in Global Energy Market. Atlantic Council, 2016.
 10. Reform of Ukraine’s gas market: a chance to move forward. The Financial Times, 2016.
 11. Nord Stream 2: rule of law vs geopolitics. The Financial Times, 2016.
 12. Ukraine: turning challenges into opportunities. The European Sting, Brussels, 2014.
 13. Tools of asset development: Renewable Energy Projects The European Sting, Brussels, 2013. 
 14. New European frontiers for renewable energy development The European Sting, Brussels, 2013.
 15. Why Is Renewable Energy Such an Attractive Investment The European Sting, Brussels, 2013.
 16. ISOLATIONISM IS NO SOLUTION. Ukrainian Business Insight, London, 2012.
 17. Место Украины на Всемирном экономическом форуме в Давосе. ЮрЛига, Киев, 2012.
 18. Время реструктуризации и модернизации: в поисках новых моделей регулирования экономики. ЮрЛига, Киев, 2012.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]