Шевченко Олександр Леонідович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Олександр Леонідович Шевченко
Олександр Шевченко.jpg
Народився 8 квітня 1971(1971-04-08) (46 років)
УРСР м. Коломия
Громадянство СРСР СРСРУкраїна Україна
Національність Українець
Діяльність політик, меценат
Alma mater Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
Посада Народний депутат України, Народний депутат України[1] і Народний депутат України
Сторінка в Інтернеті shevchenko.if.ua
Україна Народний депутат України
8-го скликання
Безпартійний (фракція Блок Петра Порошенка) 27 листопада 2014
Україна Народний депутат України
7-го скликання
Безпартійний 17 червня 2014 27 листопада 2014

Олександр Леонідович Шевченко (нар. 8 квітня 1971 року, м. Коломия Івано-Франківської області, Україна) — український бізнесмен, громадський діяч, політик, меценат. Є співвласником гірськолижного курорту «Буковель», безпартійний, директор ТК «Буковель». Народний депутат України 7-го (2014) та 8-го скликань.

Освіта[ред.ред. код]

19861989 роки — студент Коломийського ГПТУ-14, спеціальність радіомонтажник (диплом з відзнакою).

19891995 роки — студент Чернівецького державного університету ім. Ю.Федьковича (фізичний факультет, спеціальність — «Радіотехніка», кваліфікація «Радіоінженер»).

Професійна діяльність[ред.ред. код]

З 1989 до 1995 року — монтажник радіоапаратури 2-го розряду в цеху № 4 Коломийського деревообробного заводу.

З березня 1995 року — менеджер з торгівлі підприємства «Аускопрут».

З січня 1997 до 2004 року — директор ВКФ «Кварта».

З 2004 року до 10.07.2014 — директор ТзОВ «Скорзонера» (компанія є власником гірськолижного курорту «Буковель»).

З 2010 р. — депутат Івано-Франківської обласної ради.

Громадська і політична активність[ред.ред. код]

Свою громадську діяльність Олександр Леонідович Шевченко розпочав в 2004 році, коли на базі гірськолижного курорту «Буковель» за його ініціативи були започатковані декілька благодійних довгострокових акцій, спрямованих на підтримку малозабезпечених мешканців Івано-Франківської області та інших областей України. Він також організував всебічну поміч для страждаючих від різноманітних хвороб дітей, що мешкають в Івано-Франківській області.

Має багато відзнак і нагород обласного, Всеукраїнського та міжнародного рівня за розвиток туризму на Прикарпатті, підтримку соціальних і благодійних проектів в регіоні, сприяння у розвитку та підтримці молодіжного руху та молодіжних ініціатив. Тільки за останні чотири роки, в благодійних проектах від ТК «Буковель» та особисто Олександра Леонідовича Шевченка, було охоплено більше 60 000 осіб.

З 2010 року входить до складу Постійної комісії обласної ради з питань екології раціонального природокористування, рекреації та розвитку туризму.

З 2012 року очолює комісію по підготовці пропозицій і обґрунтувань щодо можливостей і перспектив проведення на території Івано-Франківської області зимових Олімпійських та Параолімпійських ігор 2022 року.

Під час подій на Євромайдані активно допомагав активістам фінансовими та матеріальними ресурсами. На базі ТК «Буковель» організував табори оздоровлення та реабілітації постраждалих на Майдані. Діють програми з відпочинку та оздоровлення для членів сімей військовослужбовців, які виїхали з Криму на материкову Україну.

28 березня 2014 року прийняв рішення балотуватись до Верховної Ради України по одномандатному округу № 83. Своє рішення він пояснив бажанням зробити Україну справжньою європейською державою. "Однозначно — ми повинні рухатися в Європу. НАТО — це гарантія нашої безпеки. Євросоюз — це, найперше, правила, стандарти. А потім вже все інше — гроші, ресурси, плани, проекти.

« Треба і згадати, що історично, ментально ми європейці. Щоправда, довгий період ми були в окупації орди, яка століттями нищила нашу мову, культуру, крала нашу історію, морила голодоморами, таборами. Тому альтернативи Європі в нас немає  »

Олександр Леонідович Шевченко

У Верховній раді України[ред.ред. код]

17 червня 2014 присягнув на вірність народу України

Не входив до складу будь-якої фракції.

Член Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики.

14 серпня 2014 у кулуарах Верховної Ради між депутатами  О.Шевченком  та  О. Ляшком відбулась розмова, яка згодом переросла у публічну суперечку.  Свідками суперечки стало багато людей в тому числі  журналісти[2].

У Верховній Раді 8-го скликання входить до складу фракції Блок Петра Порошенка.

Родина[ред.ред. код]

Був одружений, має трьох доньок та трьох синів.

Джерела[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]