Петренко Олег Миколайович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Петренко Олег Миколайович
Народився 17 вересня 1973(1973-09-17) (46 років)
Черкаси, Українська РСР, СРСР
Громадянство
(підданство)
Flag of Ukraine.svg Україна
Діяльність політик
Alma mater Харківський державний університет харчування та торгівлі
Учасник Війна на сході України
Посада Народний депутат України
Партія незалежний політик[1]
Олег Миколайович Петренко

Оле́г Микола́йович Петре́нко (нар. 17 вересня 1973(19730917), Черкаси) — народний депутат України 8-го скликання. Брав участь у подіях на Сході Україні влітку 2014 року як доброволець у складі батальйону «Азов». На сьогоднішній день Петренко суміщає депутатську діяльність та лишається членом громадської організації «Цивільний Корпус АЗОВ».

Одружений, має сина.

Життєпис[ред. | ред. код]

У 1991 році закінчив Черкаський фінансово-економічний технікум Держбанку СРСР, спеціальність — бухгалтер.

У 1997 р. закінчив Харківську державну академію технології та організації харчування, спеціальність — менеджер-економіст.

19932005 — заступник генерального директора ТОВ «Технікс-25».

1998 — бухгалтер кооперативу «Агат».

20052007 — заступник генерального директора обласного дочірнього підприємства «Черкаситурист».

З 2007 по 2008 був головою комітету з фізичної культури і спорту Черкаської міської ради.

20082013 — генеральний директор обласного дочірнього підприємства «Черкаситурист».

З 1 грудня 2013 року брав участь у революційних подіях на Майдані.

2014 р. — з початку війни на Донбасі долучився до батальйону спецпризначення МВС «Азов». Після обрання народним депутатом, Олег Петренко не розриває контактів зі побратимами й далі співпрацює вже в цивільному житті з громадською організацією «Цивільний Корпус АЗОВ».

26 жовтня 2014 року переміг на виборах до Верховної Ради по 194 в. о. (Черкаси). Олег Петренко набрав 41,15 %, або 31 771 голосів виборців. У парламенті депутат входить до фракції «Блоку Петра Порошенка». Олег Петренко — заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань національно-патріотичного виховання дітей та молоді Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму.

У своїй громадській діяльності Олег Петренко підтримує патріотичні ініціативи, наприклад, у жовтні 2015 року депутат відвідав акцію «Блокада Криму»[2]. Щороку депутат відвідує Холодноярські вшанування 25-26 квітня[3],[4]. Також Петренко часто приходить на допомогу в суд до затриманих із політичних мотивів, як-от у липні 2016 року до Валентина Лихоліта — польового командира добровольчого батальйону «Айдар», затриманого[5].

Депутатська діяльність[ред. | ред. код]

Один з ініціаторів законопроекту «про особливий статус релігійних організацій, керівні центри яких знаходяться в державі, яка визнана Верховною Радою України державою-агресором», про генетичну ідентифікацію військовослужбовців[6].

Співавтор законопроекту «Про правовий статус і соціальні гарантії учасників добровольчих збройних формувань в Україні».

Також Олег Петренко став співініціатором законопроектів щодо протидії жорстокому поводженню з тваринами, розвитку туризму в Україні, покращення захисту права дитини на належне утримання та у сфері охорони здоров'я.

Відзнаки та нагороди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]