Онуфрик Богдан Семенович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Богдан Онуфрик (нар. 15 квітня 1958 р., с. Пуків Рогатинського району Івано-Франківської області) - український журналіст і політик, Народний депутат України VIII скликання

Bogdan Onufryk
Онуфрик Богдан Семенович
Народився 15 квітня 1958(1958-04-15) (63 роки)
Івано-Франківська область
Громадянство Україна
Діяльність журналіст, політик
Alma mater Львівський національний університет імені Івана Франка
Посада Народний депутат України
Партія Європейська Солідарність
Нагороди Заслужений журналіст України

Життєпис[ред. | ред. код]

Богдан Онуфрик народився 15 квітня 1958 року в сім’ї Семена і Анни Онуфриків в опільському селі Пуків неподалік Рогатина. Змалку мав хист до письма - ще в шкільні роки друкувався в пресі. Після закінчення місцевої десятирічки вступив на факультет журналістики Львівського державного університету ім. Івана-Франка. Після його закінчення у 1980 році разом з дружиною-однокурсницею Валентиною отримав направлення на Буковину, у Новоселицьку районну газету. Працював кореспондентом, завідувачем відділу, заступником редактора часопису. Через три роки був обраний першим секретарем Новоселицького райкому комсомолу, депутатом районної ради, відтак - секретарем Чернівецького обкому комсомолу.

З 1987 року працював в Чернівецькій обласній державній телерадіокомпанії -  старшим редактором, завідувачем відділу, керівником творчого об’єднання. Готував молодіжні, мистецькі, суспільно-політичні програми. Започаткував один з перших в Україні «живих» телевізійних хіт-парадів - «Музична драбина», який понад два роки виходив в ефірі Першого національного (УТ-1).

У 1997-му очолив Телерадіокомпанію «НБМ», нині відому як «5 канал». Готував і вів щоденні інформаційно-аналітичні телерадіопрограми. Співпрацював з Українською службою ВВС. В 2000 році став генеральним директором Телерадіокомпанії «Млин», у 2002-2006 роках представляв у Чернівцях Міжнародний Медіа Центр - СТБ.

У 2006 році був запрошений на роботу в Чернівецьку обласну державну адміністрацію. Працював помічником голови, начальником Управління інформації та зв'язків з громадськістю, директором Департаменту суспільних комунікацій. Налагоджував взаємодію ОДА з регіональними і центральними ЗМІ, інститутами громадянського суспільства, сприяв роздержавленню преси, впровадженню засад редакційної політики, висвітлював діяльність органів крайової влади. Ініціював проведення на Буковині етно-фестивалю «На гостини до Івана», приуроченого пам’яті Івана Миколайчука.

Восени 2014 року обраний народним депутатом України. Працював в Комітеті з питань свободи слова і інформаційної політики. Громадянською мережею «Опора» був визнаний одним з найефективніших народних депутатів України VIII скликання.

Заслужений журналіст України.

Старший брат Петро (1949—2014) — журналіст, редактор газети «Рогатинська земля».

Дружина Валентина Бондар — журналіст, лауреат літературно-мистецької премії ім. О.Кобилянськоі, заслужений журналіст України.

Син Роман — ІТ, донька Ярослава — соціальний психолог, телеведуча, фотограф.

Нагороди[ред. | ред. код]

2008 — заслужений журналіст України

2008 — почесна відзнака «Буковина»

2018 — Почесна грамота Кабінету Міністрів України

2018 — почесна відзнака «На славу Буковини»

2018 — почесна відзнака «За заслуги перед Буковиною»

Посилання[ред. | ред. код]

Державна нагорода Заслужений журналіст України 03.jpg
Почесна грамота КМУ 04.jpg
БУКОВИНА почесна відзнака 01.jpg
На славу БУКОВИНИ почесна відзнака 05.jpg
За заслуги перед БУКОВИНОЮ почесна відзнака 02.jpg
Скрін з сайту Опора.jpg