Клюєв Сергій Петрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Сергій Петрович Клюєв
Клюєв Сергій Петрович CHUPRINA VADIM.А.jpg
Народилася 19 серпня 1969(1969-08-19) (46 років)
Донецьк, Українська РСР, СРСР СРСР
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Діяльність політик
Партія Безпартійний
Нагороди
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня
Україна Народний депутат України
8-го скликання
Безпартійний 29 жовтня 2014

КЛЮЄВ Сергій Петрович (19 серпня 1969, Донецьк) — український політик , бізнесмен та промисловець, брат Андрія Клюєва, народний депутат України, безпартійний.

Біографічні відомості[ред.ред. код]

Народився 1969 року у місті Донецьку; одружений, дружина Ірина Анатоліївна, донька Ольга, син Андрій.

з 1986 по 1992 рік навчався в Донецькому політехнічному інституті за спеціальністю : технологія і комплексна механізація підземної розробки родовищ корисних копалин, кваліфікація: гірничий інженер.

Автор тридцяти дев’яти патентів на науково-технічні рішення, які  використовуються у кольоровій металургії та в галузі виробництва кабелів для електротехнічної промисловості.

Трудова діяльність:

з 1992 року по 1994 рік - начальник відділу металів, комерційний директор ТД «Підшипник»;

з 1994 року по 2000 рік – Віце-президент ВАТ «Укрпідшипник», Голова Наглядової  ради ВАТ «Укрпідшипник»;

з 2000 року по 2002  рік – Голова  Ради директорів Промислово-інвестиційної корпорації «Укрпідшипник»;

з 2002 року по 2005 рік – депутат Донецької обласної ради, заступник голови Донецької обласної ради;

з 2005 року  по 2006 рік – Голова Ради директорів ВАТ «Укрпідшипник»;

з 2006 року по 2007 рік – народний депутат України V скликання, член Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності, член  Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, Керівник групи з міжпарламентських зв’язків з Австрійською Республікою;

з 2007 року по 2012 рік  – народний депутат України VI скликання, Керівник групи з міжпарламентських зв’язків з Австрійською Республікою, Член Ради Національного банку України;

з 2012 року по 2014 рік - народний депутат України VIІ скликання, обраний по 46 виборчому округу (Донецька область), член  Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, Керівник групи з міжпарламентських зв’язків з Сполученими Штатами Америки; Керівник групи з міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою. З березня 2014 року, після зміни влади у рамках політичнойї кризи 2013 -2014 років, вийшов з фракції Партії Регіонів. Позафракційний.

У 2014 року за результатами виборів до Верховної Ради України, самовисуванець Сергій Клюєв одержав перемогу в одномандатному виборчому окрузі №46 та з результатом 47,47 % пройшов до Верховної Ради України VIІІ скликання. Безпартійний, член комітету з питань ТЕК, ядерної політики та безпеки.

Державні нагороди[ред.ред. код]

 • Орден «За заслуги» III ст. (23 серпня 2011) — за значний особистий внесок у становлення незалежності України, утвердження її суверенітету та міжнародного авторитету, заслуги у державотворчій, соціально-економічній, науково-технічній, культурно-освітній діяльності, сумлінне та бездоганне служіння Українському народові[1]

Власність[ред.ред. код]

 • концерн «Укрпідшипник» (разом з братом Андрієм)
 • також разом з Андрієм володіє холдінгом Slav Handel, Vertretung Und Beteiligung AG (Відень)[2], який є дочірнім підприємством корпорації «Укрпідшипник».[3]

Блокування рахунків в ЄС[ред.ред. код]

Країни, в яких Сергій Клюєв потрапив під санкції

5 березня Рада Європейського Союзу ухвалила блокування коштів відстороненого Верховною Радою з посади Президента України Віктора Януковича, його синів Олександра і Віктора, екс-прем’єра Миколи Азарова і його сина Олексія, братів Андрія і Сергія Клюєвих, екс-генпрокурора Віктора Пшонки та його сина Артема, бізнесмена Сергія Курченка - загалом 17 осіб з числа колишніх урядовців та наближених до екс-президента Януковича, які підозрюються в незаконному використанні бюджетних коштів.[4] Сергій Клюєв підтвердив блокування своїх закордонних рахунків в Австрії[5].

1 червня 2015 року Європейський Союз продовжив економічні санкції проти Сергія Клюєва терміном на чотири місяці - до жовтня 2015 року[6].

Проблеми з законом[ред.ред. код]

12 травня 2015 року Генпрокуратура подала запит до Верховної Ради з проханням дати дозвіл на притягнення депутата Сергія Клюєва до кримінальної відповідальності. Повідомляється, що брати Андрій і Сергій Клюєви шляхом афери прибрали до рук ВАТ "Завод напівпровідників" в 2007 році і добилися обслуговування його кредиту в 2010 році за рахунок бюджетних коштів, які повинні були направлятися дітям і інвалідам.[7][8]

Упродовж 22 днів Комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради України розглядав подання Генеральної прокуратури України. Протягом зазначеного часу було проведено 3 засідання за участі усіх членів комітету, представників постійно діючих груп із залученням депутатів та більшої частини складу Секретаріату Комітету з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради України.

21.05.2015 Комітет звернувся до Генеральної прокуратури України з запитом щодо надання відповідей на 82 питання з приводу зняття депутатської недоторканості з народного депутата України Клюєва С.П. [9].

Короткі та фактично беззмістовні відповіді були надані лише на 11 питань, а 71 питання залишилося взагалі без жодної відповіді. 28.05.2015 відбулось засідання Комітету з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради України , яке під тиском з боку Генпрокуратури було продовжене у закритому режимі за участі представників ГПУ, котрі не мали відповідних повноважень. [10]. [11].

При цьому, на засідання не були запрошені не тільки представники ЗМІ та члени секретаріату Комітету, що ведуть стенограму засідання, але й не був примусово допущенний сам Сергій Клюєв та його адвокат, що є грубим порушенням всіх конституційних гарантій прав на захист. [12].

Не дивлячись на тиск ГПУ, Комітетом прийнято рішення, що подання є недостатньо обґрунтованим, надані докази не можна вважати повністю достатніми, не можна дійти висновку щодо законності одержання доказів, зазначених у поданні, оскільки Генеральним прокурором України не було надано, на звернення Комітету, відповідних матеріалів, які б це підтверджували.[13].

У відповідності до частини 4 статті 220 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», Голова Верховної Ради у цій правовій ситуації був зобов’язаний повернути подання назад до Генеральної прокуратури у зв’язку з відсутністю достатніх доказів. Вперше в історії Верховної Ради України було створено прецедент, коли подання не було повернуто до ГПУ. [14].

02.06.2015 року у результаті тиску на народних депутатів, членів комітету відбулося засідання Комітету з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради України [15].

Не дивлячись на потужний політичний тиск на членів Комітету, висновком від 02.06.2015 року, Комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради підтвердив своє попереднє рішення від 29.05.2015 року щодо недостатньої обґрунтованості і доказовості Подання. [16].

ГПУ не надала жодного нового доказу чи аргументу, а рішення Комітету від 02.06.2015, було прийняте лише з метою прийняти «більш комфортного рішення для Голови ВРУ Гройсмана В.Б.». [17]. Таким чином, рішення Комітету містить рекомендацію повернути подання до ГПУ, що є обов’язковим, відповідно до частини 4 Статті 220 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України».[18].

03.06.2015, не дивлячись на необґрунтованість пред’явлених обвинувачень та відсутність достатніх доказів [19], 287 голосами Рада зняла з Клюєва депутатську недоторканість та надала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності.

Надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності є недостатньо обґрунтованим і повністю політично вмотивованим. Більше того, Печерський районний суд міста Києва зобов’язав ГПУ відкрити кримінальне провадження № 42015000000001607 від 24.07.2015 за фактом здійснення незаконного впливу на народних депутатів – членів Комітету з питань регламенту та організації роботи ВРУ, під час виконання ними службових обов’язків з метою добитися прийняття незаконного рішення. Фактично, ГПУ зобов’язана провести розслідування по відношенню до незаконного примусу здійсненого В.Б. Гройсманом (Голова ВРУ), А.В. Парубієм (Перший заступник Голови ВРУ), О.В. Ляшком (координатор коаліції), Є.В. Соболєвим (Голова Комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції), Ю.В. Тимошенком (член Комітету ВРУ з питань запобігання і протидії корупції) та іншими. [20]. [21].

03.06.2015 С.П. Клюєву було відмовлено у вильоті до Відня з метою зустрічі із адвокатами та юридичними радниками, не дивлячись на те, що при голосуванні у ВРУ подібні обмеження прийняті не були. [22]

Суд Євросоюзу в Люксембурзі виніс рішення на користь народного депутата України Сергія Клюєва. Суд ЄС вважає неприпустимим впроваджувати санкції Євросоюзу лише на підставі того, що в державі, яка не є членом ЄС, розпочате попереднє розслідування проти даної особи, про це йдеться в рішенні суду по справі T-341/14. За рішенням суду, заморожування активів також має бути скасоване[23].

30 травня 2016 року Верховний Суд України підтвердив законність рішення Верховної Ради України про зняття недоторканності і арешт народного депутата Сергія Клюєва[24].

Сім'я[ред.ред. код]

 • Одружений, має двох дітей.

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

 1. Указ Президента України № 845/2011 від 23 серпня 2011 року «Про відзначення державними нагородами України з нагоди 20-ї річниці незалежності України»
 2. Slav AG will Schadenersatz(нім.)
 3. Brüderpaar mit Einfluss in Politik und Wirtschaft(нім.)
 4. ЄС заморозив рахунки Януковича і ще 17 чиновників
 5. Клюєв скаржиться австрійцям: "Мій рахунок арештований"
 6. ЄС зняв санкції з Януковича-молодшого, але продовжив проти Табачника, Клюєва і Лукаш
 7. ГПУ: Клюєви привласнили завод і фінансували його, відібравши гроші у дітей
 8. ГПУ звинуватила Клюєвих у фінансуванні заводу за кошти для дітей та інвалідів
 9. Регламентний комітет ВР проси надати додаткові докази вини Клюєва
 10. Шокин настаивает на закрытом заседании комитета ВР без участия Клюева
 11. Регламентный комитет ВР отказался рассматривать представления о снятии неприкосновенности с Клюева и Мельничука в закрытом режиме
 12. комитет Рады начал заслушивать закрытый отчет ГПУ по Клюеву
 13. Рішення комітету
 14. Депутаты признали обвинения Генпрокуратуры С.Клюева необоснованными
 15. Пинзеник отказался вести заседание регламентного комитета по Клюеву и Мельничуку
 16. Кужель заявила, что не будет голосовать за снятие неприкосновенности с Клюева и Мельничука
 17. [1]
 18. (Решение от 02.06.2015)
 19. Відео засідання Регламентного комітету.
 20. [2]
 21. [3]
 22. Клюева не выпустили из Украины
 23. За рішенням суду ЄС з Сергія Клюєва зняті санкції.
 24. Верховний Суд визнав арешту Клюєва законним. ukranews.com. Українські новини. 2016-05-30. 


Вінстон Черчіль Це незавершена стаття про політичного діяча.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.