Блок Петра Порошенка «Солідарність»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Блок Петра Порошенка «Солідарність»
логотип
Заснована / зареєстрована 5 травня 2000
Штаб-квартира Київ
Політична ідеологія ліберальний консерватизм
пан’європеїзм


Кольори білий, червоний
Кількість членів
Кількість депутатів у ВР
139 / 450

Обласні ради
433 / 1804
Веб-сторінка solydarnist.org
Політика України
Політичні партії
Вибори

Бло́к Петра́ Пороше́нка «Солідарність» — українська політична партія, зареєстрована 5 травня 2000. До 2014 мала назву «Солідарність», з 2014 — «Блок Петра Порошенка».

Історія[ред. | ред. код]

Результат партії «Блок Петра Порошенка» в регіонах України на Парламентських виборах 2014 року.

Першим головою партії «Солідарність» був Михайло Антонюк, з 15 листопада 2001 р. ним став Петро Порошенко. У грудні 2001 року партія приєдналася до виборчого блоку «Наша Україна», а її лідер, Петро Порошенко, став керівником виборчого штабу блоку. Парламентські вибори 2002 року були останніми, у яких брала участь партія Солідарність[1].

У червні 2013 р. партію Солідарність очолив Юрій Стець, який увійшов до складу політради Об'єднаної опозиції «Батьківщина». Цього ж місяця «Солідарність» увійшла до складу ВО «Батьківщина»[2][3].

15 листопада 2013 року набрала законної сили постанова Окружного адміністративного суду міста Києва від 21 жовтня 2013 року про анулювання реєстраційного свідоцтва партії «Солідарність» від 22 березня 2001 року № 1598[4], а 30 грудня 2013 року партію було викреслено з державного реєстру, оскільки протягом десяти років не висувала кандидатів на парламентських або президентських виборах. Попри ліквідацію, навесні 2014 року партія посідала перші місця в деяких соціологічних дослідженнях[5].

Задля «упізнаваності» президентської сили на парламентських виборах, було взято під контроль дрібну і малоуспішну в політичному плані Політичну партію "Національний альянс свободи та українського патріотизму «НАСТУП» (до 2013 р. — «Всеукраїнська партія Миру і Єдності», реєстраційний номер № 1418, дата реєстрації — 05.05.2000), перейменувавши її на "Всеукраїнське об'єднання «Солідарність». Практика використання партійної назви, яка тотожна або майже дослівно повторює назву іншої, чинної або вже неіснуючої партії не суперечить українському законодавству (до прикладу, у Грузії партіям заборонено законом використовувати ті назви, абревіатури і символи, які повторюють уже колись існуючі, навіть у ліквідованої партії, якщо з часу її ліквідації пройшло менше 4 років). Цікавим фактом є те, що 6 жовтня 2014 р. Міністерство юстиції України зареєструвало ще один «клон» колишньої партії Петра Порошенка — Політичну партію «Солідарність» (реєстраційний номер — 252-п.п.), керівником якої значиться Костецький Станіслав Іванович, колишній голова Спілки поляків України.[6].

27 серпня 2014 партія "Всеукраїнське об'єднання «Солідарність»" була перейменована в Блок Петра Порошенка[7].

На позачергових виборах до Верховної ради 2014 року партія «Блок Петра Порошенка» посіла друге місце у пропорційній частині за кількістю голосів виборців (3 437 521 голосів — 21,82 %), що дозволило їй у Верховній Раді України VIII скликання отримати 63 мандати за партійними списками[8].

Водночас, з урахуванням мажоритарних виборів, партія Блок Петра Порошенка здобула найбільшу фракцію у Верховній Раді, що зробило її абсолютним переможцем парламентських виборів 2014 року.

28 серпня 2015 року політичні партії «Блок Петра Порошенка „Солідарність“» і «Український демократичний альянс за реформи (УДАР) Віталія Кличка» об'єдналися в єдину партію для участі у місцевих виборах 2015 року. Крім того, партія «Блок Петра Порошенка „Солідарність“» вирішила змінити назву у зв'язку з об'єднанням з партією «Український демократичний альянс за реформи (УДАР) Віталія Кличка». Відповідне рішення було прийнято на другому етапі 12-го позачергового з'їзду БПП, який проходив спільно з УДАРом. Депутати з'їзду проголосували за пропозицією голови фракції БПП у Верховній Раді Юрія Луценка щодо можливого перейменування партії в «БПП-УДАР-Солідарність», «УДАР-Солідарність» або третій варіант. Рішення про перейменування партії буде обговорюватися додатково.[9]

Керівництво[ред. | ред. код]

Почесним головою партії є Президент України Петро Порошенко. На з'їзді партії 27 серпня 2014 року лідером партії було обрано Юрія Луценка[7].

Згідно з даними Єдиного реєстру громадських формувань (станом на 26 серпня 2015) до центральної ради партії входять:[10]

Міжнародна діяльність[ред. | ред. код]

Європейська народна партія (консерватори, християнські демократи) — найбільше міжпартійне об'єднання в ЄС — запросило партію «Блок Петра Порошенка» увійти до складу цієї політсили як спостерігача[11].

Цікаві факти[ред. | ред. код]

 • За даними інформаційного агентства «ЛІГАБізнесІнформ», керівником передвиборчого штабу Блоку Петра Порошенка на парламентських виборах 2014 року є заступник Адміністрації Президента України Ігор Гринів[12].

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Політичний компас виборця 2002. Партія «Солідарність»
 2. Порошенко подарував своєму продюсеру партію, щоб той зайняв крісло у політраді — Express-online (17 червня 2013)
 3. Партія, яка створив Порошенко, влилася в оновлену «Батьківщину» — Стик (17 червня 2013)
 4. Постанова Окружного адміністративного суду міста Києва
 5. Петро Порошенко виходить на роботу — Українська правда
 6. Історія БПП
 7. а б Партія Солідарність стала Блоком Петра Порошенка — 27 серпня 2014 Кореспондент.нет
 8. Позачергові вибори народних депутатів україни 26 жовтня 2014 року. Протокол Центральної виборчої комісії про результати виборів народних депутатів україни у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі. «10» листопада 2014 року
 9. БПП змінить назву у зв'язку з об'єднанням з УДАРом. http://ukranews.com. Українські Новини. 28.08.2015. 
 10. http://rgf.informjust.ua/home/index
 11. Блок Петра Порошенка запросили до групи ЄНП
 12. ЛІГАБізнесІнформ. Продавцы имиджа. Кто ведет выборные кампании ведущих партий-2014

Посилання[ред. | ред. код]