Об'єднання «Самопоміч»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Партія «Об'єднання «Самопоміч»
логотип
Заснована / зареєстрована 29 грудня 2012
Штаб-квартира Львів, вул. Сахарова, 42
Політична ідеологія Правоцентристи:
Християнська демократія
Ліберальний консерватизм
Пан'європеїзмНаціонал-Демократія ЄвроАтлантизм Проєвропеізм Християнський Консерватизм Націонал-Консерватизм Громадянський Націоналізм
Членство у міжнародних організаціях Європейська народна партія (спостерігач)[1]
Очільник партії Сироїд Оксана Іванівна
Кольори      Зелений
     Синій
     Жовтогарячий
Кількість членів
Кількість депутатів у ВР[2]
1 / 424
Обласні ради та
рада м. Києва
[3]
9 / 1780
Вебсторінка samopomich.ua
Політика України
Політичні партії
Вибори
Результат партії «Самопоміч» по регіонам України на Парламентських виборах 2014 року.

Па́ртія «Об'єднання «Самопо́міч» — українська політична партія, лідером якої є заступник Голови Верховної Ради України VIII скликання Оксана Сироїд. Зареєстрована 29 грудня 2012 року, реєстраційне свідоцтво № 215-п.п.[4]. Своєю ідеологією партія визначає як «християнську мораль та здоровий глузд». Її назва перегукується з громадським об'єднанням «Самопоміч», створеним Андрієм Садовим у жовтні 2004 року.

Ідеологія

[ред. | ред. код]

Ідеологія партії базується на трьох ідеях: досягнення свободи та процвітання Української держави та її люду, створення економічних автономій заради розвитку приватної торгівлі, науки і освіти у різних кутках України та забезпечення повної політично-економічної незалежності України і її Євроінтеграції[джерело?].

Основні напрями партії це Український консерватизм, Лібералізм та Громадянський націоналізм[джерело?].

Історія

[ред. | ред. код]

Назва та ідеологія партії «Об'єднання «Самопоміч» запозичена від кредитних кооперативів, які з'явилися в Галичині на початку XX століття. Тоді люди об'єднувалися у спілки, аби разом вести господарство, боротися з владними заборонами. Одним з таких об'єднань було товариство «Краєвий Союз ревізійний», який цю ідею самоорганізації людей втілював у газету «Самопоміч», що виходила з 1909—1914 рр. як додаток до журналу «Економіст».[5]

2004 року Андрій Садовий засновує громадську організацію «Самопоміч».[6]

Однойменну політичну партію Садовий зареєстрував 29 грудня 2012 року.[7] Реєстрації передувала майже детективна історія з реєстрацією партії-клона. Таким чином у держреєстрі громадських формувань зараз офіційно присутні дві «Самопомочі».[8]

За даними соціологічних досліджень, станом на грудень 2013 року рейтинг партії «Самопоміч» у Львові коливався від 11 % (вибори до міськради) до 3 % (вибори у Верховну Раду). Особистий рейтинг лідера партії, мера Львова Андрія Садового, близько 43,5 % львів'ян, довіряють понад 75 %.[9]

Громадська організація «Самопоміч»

[ред. | ред. код]
«Самопоміч»
Оригінальна назва Самопоміч
Девіз В єдності - сила!
Дата заснування 2004
Тип громадська організація
Голова Юрій Огоновський
Адреса Львів, пл. Міцкевича, 6/7
Офіційний сайт samopomich.ua
CMNS: Об'єднання «Самопоміч» у Вікісховищі

ГО «Самопоміч» — західноукраїнська громадська організація, заснована міським головою Львова Андрієм Садовим у жовтні 2004 року, яка допомагає мешканцям відстоювати їхні права, а також організовує соціальні проекти у сфері дозвілля пенсіонерів, промоції здорового способу життя, проводить навчальні програми для сімей і молоді.

Історія

«Прототипи» Самопоміч з'явилася в Галичині ще сто років тому. Тоді люди об'єднувалися у спілки, аби разом вести господарство, боротися з владними заборонами. Одним з таких об'єднань було товариство «Краєвий Союз ревізійний», який цю ідею самоорганізації людей втілював у газету «Самопоміч», що виходила у 1909—1914 рр. як додаток до журналу «Економіст». До речі в них ми і запозичили гасло : «В єдності — сила!». Згодом цією ідеологією перейнялися у США українські емігранти, які й створили у Нью-Йорку у 1947 р. подібну організацію. У США діють кредитні спілки з однойменною назвою, ініційовані тими ж вихідцями з України.

«Самопоміч», заснована у жовтні 2004 року Андрієм Садовим, на той час депутатом міськради та засновником «Інституту розвитку міста», ставила завдання самоорганізації мешканців Львова.

Спочатку в «Самопомочі» працювали 2 юристи, 1 журналіст та 1 телефонний оператор. Кількість звернень коливалася від 15 до 20 звернень за місяць. Весною 2005 року популярність організації почала різко зростати, відповідно збільшувалась і кількість працівників. На цей час штат Самопомочі налічував 4 юристів, 3 журналістів, 2 телефонних операторів, 2 експертів з окремих технічних питань, 1 психолога та 4 волонтерів. Згодом почала виходити газета «Самопоміч», яка розповсюджувалась безкоштовно та телепередача «Самопоміч — пульс міста» на ТРК «Люкс».

Київські вибори

[ред. | ред. код]

25 травня 2014 об'єднання «Самопоміч» взяла участь у дострокових виборах до Київської міської ради. 21 квітня 2014 року партія оприлюднила виборчий список у Київраду. Загалом до списку ввійшло 22 кандидати, перші п'ять з них:[10]

За остаточними підрахунками «Самопоміч» посідає третє місце з результатом 6,81 %, таким чином а Київраду пройшло 5 депутатів за списком «Самопомочі».[12]

Парламентські вибори 2014

[ред. | ред. код]

28 лютого 2014 року Андрій Садовий заявив, що Партія «Самопоміч» має намір взяти участь у позачергових парламентських виборах, які відбудуться 26 жовтня 2014 року[9].

9 вересня 2014 у Києві проходив з'їзд партії «Об'єднання „Самопоміч“», на якому був затверджено виборчий список. Партія одразу ж оприлюднила затверджений список[13][14][15], хоч законодавство цього не вимагає. Голова партії Андрій Садовий зазначив:

Ми оприлюднимо сьогодні всі прізвища, які є в списку. І просимо дати нам чітке розуміння — чи варті ці люди представляти нас у парламенті. Після того, як ми отримаємо ваші думки — в кінці тижня фіналізуємо список. Така була вимога народу — відкриті списки. Парламент за це не проголосував. Але тому це зробимо ми.

Список складається з 61 кандидата, серед них — представниками добровольчого батальйону «Донбас», активісти партій «Воля» та «Об'єднання „Самопоміч“», безпартійні. Сам Садовий займає у списку 50 місце.[16]

Перша п'ятнадцятка виборчого списку:[16]

 1. Ганна Гопко — співзасновник громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ», громадська активістка[17]
 2. Семен Семенченко — комбат добровольчого батальйону «Донбас».
 3. Олексій Скрипник — експерт в галузі інформаційних технологій, засновник та директор ІТ-компанії «Елекс», член наглядової ради IT-BPO Lviv Cluster.
 4. Оксана Сироїд — директор Української Правничої Фундації, експерт «Реанімаційного пакету реформ».
 5. Віктор Кривенко — експерт в галузі військово-промислового комплексу та економічної стратегії, голова правління благодійного фонду «Коло», експерт «Реанімаційного пакету реформ»[18]
 6. Ірина Суслова — директор ТОВ «Західне передмістя Києва»[19]
 7. Павло Кишкар — командир групи інформаційної війни добровольчого батальйону «Донбас»[18]
 8. Альона Бабак — експерт в сфері житлово-комунального господарства, директор Інституту місцевого розвитку.
 9. Наталія Веселова — керівник благодійного фонду «Допомога „батальйону Донбас“».
 10. Олександр Данченко — провідний експерт в галузі телерадіокомунікації та зв'язку, генеральний директор ЗАТ «Датагруп».
 11. Олена Сотник — член правління Асоціації правників України, експерт «Реанімаційного пакету реформ».
 12. Олег Лаврик — депутат Львівської міськради.
 13. Єгор Соболєв — співзасновник громадської ініціативи «Громадський люстраційний комітет».
 14. Ярослав Маркевич — представник батальйону «Донбас».
 15. Іван Мірошніченко — експерт з аграрної сфери.

За даними журналістів, які були на з'їзді, в кулуарах з'їзду лунало і прізвище екс-міністр економіки Павло Шеремета, але його в оприлюдненій частині списку не було.[20] Керівником фракції Самопомочі у Верховній Раді восьмого скликання став 28 номер у списку партії Олег Березюк.

Презентація плану дій у парламенті

[ред. | ред. код]
Презентація програми

23 вересня Об'єднання «Самопоміч» презентувала план дій у парламенті. Презентували програму: лідер партії Андрій Садовий, Ганна Гопко (Реанімаційний пакет реформ), Єгор Соболєв (Громадський люстраційний комітет), Павло Кишкар (батальйон «Донбас»), їхні команди та експерти. Сам Андрій Садовий зазначив:

За останні 8 років повноваження місцевого самоврядування зменшили на 60%. Наша держава стала слабшою. І ворог цим скористався. Політики завжди намагалися забрати повноваження в міст і сіл. Владу і фінанси треба передати громадам. І тоді Україна буде сильною

У програмі партії визначено пріоритетні програми розвитку: місцевого самоврядування та адміністративної реформи, обороноздатності країни та економіки, аграрної сфери та розвитку села, комунікаційно-інформаційних технологій, освіти та соціальної сфери, очищення влади. Ознайомитися із детальною програмою можна на сайті партії.[21] На закінчення Андрій Садовий підсумував:

Аби все це реалізувати, наше завдання – шукати молодих чесних людей і давати їм владу. І тоді вони багато будуть робити для країни, а не забирати усі повноваження собі. Наше гасло дуже просте: Візьми і зроби! Чого і всім бажаю

Результати парламентських виборів

[ред. | ред. код]

Центральна виборча комісія встановила офіційні результати парламентських виборів, партія Об'єднання «Самопоміч» набрала 10,97 % (1 729 271 голос виборців — 3 місце), що забезпечує їй 32 місця Верховній Раді України VIII скликання за партійними списками[22]. Також, Ірина Подоляк висуванець Об'єднання «Самопомочі» перемагає в одномандатному окрузі[23]. Об'єднання «Самопомочі» оприлюднила заяву, в якій озвучила готовність приступити до переговорів щодо формування коаліції.

Народ дав право проукраїнським силам на формування коаліції. Виходячи з інтересів українського народу, ми обстоюємо єдність діяльності політичних сил у парламенті.

У склад коаліції з партією Об'єднання «Самопоміч» увійшли: «Блок Петра Порошенка», «Народний фронт», Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина», Радикальна партія Олега Ляшка. Керівником фракції Самопомочі обрано Олега Березюка, заступниками стали Єгор Соболєв та Олег Лаврик.

Фінансовий звіт партії з виборів до парламенту 2014 року

[ред. | ред. код]

Політична партія Об'єднання «Самопоміч» оприлюднила статі надходжень та видатків з рахунку виборчого фонду.

Статті надходжень Сума
Внески від фізичних осіб 24 670 578,84 грн
Внески від юридичних осіб 2 730 139,00 грн
Всього: 27 400 717,84 грн

Статті видатків з рахунку виборчого фонду партії.

Статті видатків Сума
Реклама в інтернеті 165 155,00 грн (0,60 %)
Виготовлення поліграфії 707 142,00 грн (2,58 %)
Виготовлення відеопродукції 80 356,27 грн (0,66 %)
Виготовлення сувенірної продукції 58 320,00 грн (0,21 %)
Оплата ефірного часу на телебаченні 22 901 188,58 грн (83,69 %)
Оплата ефірного часу на радіо 1 964 062,82 грн (7,18 %)
Оплата в друкованих ЗМІ 514 143,17 грн (1,88 %)
Оренда приміщень та залів 65 490,59 грн (0,24 %)
Зовнішня реклама 779 969,39 грн (2,85 %)
Кур'єрська доставка 27 806,00 грн (0,10 %)

Всього сума склала 27 363 634,22 гривні, оплата гаратійного внеску становила 1 416 400 гривень.

Парламентські вибори 2019

[ред. | ред. код]

2019 року до Верховної Ради пройшов один представник від «Самопомочі». Мер Яворова Львівської області Павло Бакунець переміг в одномандатному виборчому окрузі № 122, що на Львівщині, набравши 14,84 %.[24]

За результатами підрахунку голосів, партія «Самопоміч» отримала 0.62 % голосів. Партія не подолала прохідний 5-відсотковий бар'єр і не пройшла до парламенту.[25]

Місцеві вибори 2015

[ред. | ред. код]

Результати місцевих виборів партії «Об'єднання «Самопоміч»

Рада Голосів К-сть депутатів % у раді
 Вінницька обласна рада 45418 7 8.33 %
 Вінницька міська рада 7489 5 9.26 %
 Волинська обласна рада 26793 5 7.81 %
 Луцька міська рада 6713 4 9.52 %
 Дніпропетровська обласна рада 60436 8 6.67 %
 Дніпропетровська міська рада 19449 5 7.81 %
 Житомирська обласна рада 34532 6 9.38 %
 Житомирська міська рада 9183 7 16.67 %
 Ужгородська міська рада 2618 3 8.33 %
 Запорізька обласна рада 36688 6 7.14 %
 Запорізька міська рада 18611 6 9.38 %
 Івано-Франківська обласна рада 40261 8 9.52 %
 Івано-Франківська міська рада 10336 6 14.29 %
 Київська обласна рада 63365 10 11.90 %
 Київська міська рада 101950 22 18.33 %
 Кіровоградська обласна рада 20775 4 6.25 %
 Кіровоградська міська рада 5125 3 7.14 %
 Миколаївська міська рада 16635 10 18.52 %
Рада Голосів К-сть депутатів % у раді
 Львівська обласна рада 155337 14 16.67 %
 Львівська міська рада 87346 24 37.50 %
 Одеська міська рада 14400 5 7.81 %
 Полтавська міська рада 6861 4 9.52 %
 Рівненська міська рада 8264 6 14.29 %
 Сумська міська рада 6 216 4 9.52 %
 Тернопільська обласна рада 41770 6 9.38 %
 Тернопільська міська рада 10077 7 16.67 %
 Харківська обласна рада 77618 12 10.00 %
 Харківська міська рада 56629 13 15.48 %
 Херсонська обласна рада 17819 5 7.81 %
 Херсонська міська рада 8881 7 12.96 %
 Хмельницька обласна рада 38071 8 9.52 %
 Хмельницька міська рада 13680 9 21.43 %
 Черкаська міська рада 6865 5 11.90 %
 Чернівецька обласна рада 20420 5 7.81 %
 Чернівецька міська рада 6539 6 14.29 %
 Чернігівська міська рада 8205 5 11.90 %
Львівський міський голова
Кандидат % Голосів
Андрій Садовий (Об'єднання «Самопоміч») 61.10 % 140942
Миколаївський міський голова
Кандидат % Голосів
Олександр Сєнкевич (Об'єднання «Самопоміч») 54.90 % 80636

Місцеві вибори 2020

[ред. | ред. код]

Результати місцевих виборів партії "Об'єднання «Самопоміч»

Рада Голосів К-сть депутатів % у раді
 Львівська обласна рада 155337 9 8.71 %
 Львівська міська рада 42787 17 26.56 %

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
 1. Європейська народна партія прийняла партії Порошенка і Садового в статусі спостерігачів Європейська правда
 2. Депутатські фракції і групи IX скликання. rada.gov.ua. Процитовано 26 листопада 2020.
 3. Кандидати, яких обрано депутатами рад на поточну дату. cvk.gov.ua. Процитовано 26 листопада 2020.
 4. Політичні партії. Державна реєстраційна служба України. Архів оригіналу за 06.07.2013. Процитовано 21.10.2014.
 5. Історія. Об'єднання "Самопоміч" (укр.). Архів оригіналу за 21 липня 2019. Процитовано 25 листопада 2018.
 6. Андрій Садовий: Я не можу все життя працювати мером. Українська правда (укр.). Процитовано 25 листопада 2018.
 7. Політичні партії. minjust.gov.ua (рос.). Процитовано 25 листопада 2018.
 8. В Міністерстві юстиції зареєстровано партію «Самопоміч» Zik.ua, 03 січня 2013
 9. а б Садовий піде на парламентські вибори з партією «Самопоміч» zaxid.net, 28.02.2014
 10. «Самопоміч» оприлюднила виборчий список у Київраду zaxid.net,
 11. [1] [Архівовано 27 травня 2014 у Wayback Machine.]
 12. Вибори — 2014 [Архівовано 2015-07-01 у Wayback Machine.] kreschatic.kiev.ua, Процитовано: 24.06.2014
 13. Головна сторінка сайту // Вибори Парламенту 2014. samopomich.ua
 14. Список партії [Архівовано 2014-09-13 у Archive.is] (61) // Вибори Парламенту 2014. samopomich.ua
 15. Мажоритарники [Архівовано 29 жовтня 2014 у Wayback Machine.] (11) // Вибори Парламенту 2014. samopomich.ua
 16. а б Виборчий список. Політична партія „Об’єднання САМОПОМІЧ“. ЦВК. 20.10.2014. Архів оригіналу за 09.10.2014. Процитовано 21.10.2014.
 17. Виключена із "Самопомочі" Гопко заявила, що фракція скочується до "більшовицького авторитаризму". УНІАН. 31 серпня 2015. Архів оригіналу за 21 вересня 2018. Процитовано 4 червня 2021.
 18. а б Раді оголосили: Кишкар і Кривенко поповнили фракцію БПП. Українська правда. 31 березня 2016. Архів оригіналу за 25 лютого 2022. Процитовано 31 березня 2022.
 19. 11 лютого 2015 року Суслову виключили з фракції, через її голосування 10 лютого за Віктора Шокіна на посаду генерального прокурора України всупереч рішенню фракції голосувати проти [2] [Архівовано 13 серпня 2015 у Wayback Machine.], а також через невідвідування загальних зборів фракції без поважних причин і вчинення дій, які шкодили репутації фракції [3] [Архівовано 2015-02-11 у Wayback Machine.]
 20. Люди Семенченка, Шеремета і Соболєв йдуть на вибори з партією Садового [Архівовано 11 вересня 2014 у Wayback Machine.] Українська правда, 09.09.2014
 21. Владу і фінанси треба передати громадам — і тоді Україна буде сильною", — лідер Об'єднання «Самопоміч» Андрій Садовий [Архівовано 2014-09-26 у Wayback Machine.] Самопоміч
 22. Позачергові вибори народних депутатів україни 26 жовтня 2014 року. Протокол Центральної виборчої комісії про результати виборів народних депутатів україни у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі. «10» листопада 2014 року
 23. Центральна виборча комісія оголосила офіційні результати позачергових парламентських виборів publicist.in.ua', 11 листопада 2014
 24. У Раду пройшов лише один представник від "Самопомочі". www.unian.ua (укр.). Процитовано 18 червня 2020.
 25. ЦВК опрацювала 100% протоколів. Українська правда (укр.). Процитовано 18 червня 2020.

Посилання

[ред. | ред. код]