Вікіпедія:Об'єднання статей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Mergedisputed.svg
Зміст статей об'єднуємо!

Wikipedia-logo.png
Вікіпроекти

Головна сторінка

Загальні проекти

«Зовнішні» проекти

Міжнародна співпраця

Тематичні проекти

Наукові проекти

Країнознавство

Українознавство

Географія

ред.

Тут користувачі зазначають сторінки, які на їхню думку, слід об'єднати.

Дубляжі не слід вилучати, а потрібно об'єднувати дві статті в одну, а в другій статті поставити перенаправлення. Якщо помітили такі дубльовані статті, і не маєте часу на негайне об'єднання і переробку, будь ласка, поставте на кожній зі статей шаблон {{Об'єднати}} з посиланням на статтю, яку потрібно об'єднати з цією ({{Об'єднати|Стаття2}} на першій статті та {{Об'єднати|Стаття1}} на другій статті). Цей шаблон "розміщує" статтю у Категорія:Статті до об'єднання. Якщо назва якоїсь статті була написана її першим автором з граматичною помилкою, то таку статтю потрібно перемістити на правильну назву, а перенаправлення з граматичною помилкою краще залишити, особливо, якщо така помилка є доволі розповсюдженою. Це може допомогти іншому користувачу, який помилився у написанні слова, знайти потрібну йому статтю у Вікіпедії.

Стосовно дубляжу[ред.ред. код]

Наприклад, дубляж Руданський Степан та Руданський Степан Васильович. Згідно того принципу, за яким ми іменуємо статті, необхідно сформувати статтю Руданський Степан Васильович, а у статті Руданський Степанвилучити! зробити перенаправлення на статтю #REDIRECT [[Руданський Степан Васильович]]. Дубляжі не слід вилучати, в них слід робити перенаправлення на статтю #REDIRECT [[Назва статті]].

Ви можете також допомогти проекту, допрацювавши та об'єднавши статті у категорії Категорія:Статті до об'єднання. Для того, щоб уникнути дубляжів, необхідно, створюючи нову статтю, створити перенаправлення на всі можливі варіанти написання. Наприклад, основна стаття, що була створена згідно правил іменування статей, має назву Шевченко Тарас Григорович, а у статтях Тарас Григорович Шевченко, Тарас Шевченко, Шевченко Тарас потрібно поставити перенаправлення на основну статтю.

Як об’єднувати?[ред.ред. код]

В той час як деякі об’єднання можна робити рішуче, більшість інших потребують консенсусу.

Також пам’ятайте що майже всі сторінки статтей мають сторінки обговорення. Щоб уникнути втрати швидкого доступу до історії обговорень, на сторінку обговорення статті до якої додається вміст, ставиться посилання на сторінку обговорення тої статті яку приєднують, наприклад:
Стаття об’єднана: Дивіться стару сторінку обговорення [[Обговорення:Назва статті|тут]]

Виконайте наступні кроки щоб об’єднати статтю в іншу статтю:

 1. Скопіюйте ввесь або деякий вміст з сторінки джерела, і вставте його в відповідні місця сторінки призначення. Збережіть редагування з наступним описом (так вимагається ліцензією Creative Commons Share-alike 3.0):
  Приєднано вміст [[<сторінки джерела>]]. Див [[Обговорення:<сторінка обговорення об’єднання>]].
  В ідеалі, проводьте всі необхідні виправлення та оформлення в іншому редагуванні, а не в тому першому коли ви скопіювали текст. Такий двокроковий підхід спрощує ліцензування виділенням вашого внеску, від просто скопійованого зі старої сторінки чужого внеску.
 2. Перенаправте сторінку з якої перенесли вміст, замінивши ввесь вміст наступним:
  #ПЕРЕНАПРАВЛЕННЯ [[<сторінка куди перенесли>]]
  Якщо вміст було об’єднано в єдину секцію в основній статті, рекомендується перенаправляти прямо на ту секцію. В такому випадку, замініть все наступним:
  #REDIRECT [[<сторінка куди перенесли>#<секція в яку перенесли>]]
  Збережіть редагування, з наступним описом: (також вимагається ліцензією CC-BY-SA):
  Приєднано вміст до [[<основна сторінка>#<секція, якщо потрібно>]]. Див. [[Обговорення:<сторінка з обговоренням об’єднання>]].
 3. Позначте сторінку обговорення статті до якої приєднали текст шаблоном {{приєднано з|сторінка джерело|дата}}, а сторінку обговорення статті яку приєднали - шаблоном {{приєднано до|сторінка до якої приєднали|дата}}. Помістіть ці теги на початку сторінок обговорення.
 4. Перевірте сторінку Спеціальна:Посилання сюди для сторінки джерела, і виправте подвійні перенаправлення. Хоча, через кілька днів їх може автоматично виправити бот.
 5. Перевірте об’єднаний вміст на невільні файли. Якщо якийсь з цих файлів присутній - відредагуйте обґрунтування добропорядного користування і вкажіть в ньому нову сторінку на якій використовується файл.